Голова районної ради Іван Шкіндюк взяв участь у ІІ Форумі місцевого розвитку
Голова районної ради Іван Шкіндюк взяв участь у ІІ Форумі місцевого розвитку
26-06-2017
Цікаве

 Форум проходив з 23 до 25 червня в Трускавці, у якому взяли участь більше 400 його учасників з України, Польщі, Угорщини, Румунії. На найвищому рівні обговорювалися теми регіонального розвитку Карпат, децентралізації та роботи органів місцевого самоврядування.

У дискусія «Карпатська макрорегіональна стратегія: чи можемо творити нову якість співпраці в центрі Європи» взяли участь голова Верховної Ради України Андрій Парубій і Маршалок Сейму Республіки Польща Марек Кухцінський. Вперше в Україні презентована нова макрорегіональна стратегія розвитку Карпат. В її реалізації, за словами голови Львівської обласної ради Олександра Ганущина, сьогодні мають бути зацікавлені всі 8 держав, через територію яких пролягають гори. Важливо, що стратегія вже має підтримку урядів, парламентів Польщі, України, органів місцевого самоврядування.

«Наразі Карпатський регіон України має багато труднощів в інфраструктурі, економіці і під час зустрічей із головами місцевих рад ми шукаємо шляхи вирішення проблем. Утім саме напрацювання макрорегіональної стратегії дозволять Карпатам стати перспективою і шансом для його мешканців. Такі регіональні стратегії були реалізовані в Альпах, у Балтійських країнах тощо. Цей досвід маємо поширити і використати у нашому регіоні», – переконаний Андрій Парубій.

Проблема розвитку туризму в Україні полягає у тому, що сьогодні цим питанням у державі безпосередньо не займається жоден орган чи жодна структура. Немає чіткої політики та достатньої уваги до цієї галузі. На цьому наголосив народний депутат України Микола Княжицький. Під час дискусії на тему «Природна та історико-культурна спадщина Карпат» нардеп відзначив, що сьогодні Карпатський регіон отримав величезні можливості для розвитку туризму, які потрібно розвивати.

На даному етапі розвитку держави стоїть актуальне питання децентралізації, яку необхідно впроваджувати в життя, але треба враховувати специфіку регіонів, – акцентував увагу присутніх під час ІІ Форуму місцевого розвитку у Трускавці голова Верховинської районної ради Іван Шкіндюк. – Особливо треба звернути увагу на гірські території. Тут потрібен особливий підхід, треба розробити стратегію розвитку гірських районів. Оцінкою проведених реформ має бути добробут людей, розбудова інфраструктури, добротні дороги, розвиток економіки, нові робочі місця, хороша заробітна плата, стабілізація демографічної ситуації, а основне, щоб люди краще стали жити. Якщо проводити реформу тільки для того, щоб її провести, –  це дорога в нікуди. Обов'язково необхідно враховувати ментальність, звичаї, традиції, відчути дух Великої Української нації.
Хочеться вірити, що ми, українці, врахуємо всі ризики і підійдемо до цього виважено, розумно. Дай, Боже, нам мудрості, щоб Дух Господній допоміг побудувати нашу державу міцну і сильну, щоб оберіг нас від неуків та необдуманих кроків.
Під час Форуму відбулося засідання голів районних рад Львівської, Закарпатської, Івано-Франківської та Чернівецької областей у межах Української Асоціації районних та обласних рад, а також засідання правління Асоціації органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати – Україна».

Переглядів - 174
Обласні новини

вологість:

тиск:

вітер: