Сьогодні – Всесвітній День донора
Сьогодні – Всесвітній День донора
14-06-2013
Здоров'я

   Переливання крові – обов’язкова складова частина медичної допомоги, яка щороку рятує мільйони життів. Кожної секунди хтось у світі потребує переливання крові під час хірургічних операцій, після травмування, через важку анемію чи ускладнення вагітності при онкозахворюваннях. Мине багато років, перш ніж можливим буде використання штучних замінників замість людської донорської крові.
    Донорами стають переважно в результаті сумної необхідності віддати кров для своїх близьких та рідних.У той же час дедалі менше людей приходять на донорський пункт за покликом серця. Про запаси крові у національному масштабі змушені піклуватися самі лікарі. Не є виключенням медики Верховинщини, котрих серед донорів 60 відсотків.
    Приємно відзначити, що з початку року кров здали 190 осіб, що 20 відсотків  більше ніж за відповідний період минулого року, ( річна потреба  -700 донорів).
   Процедура здачі крові триває близько 10 хвилин, після чого видається довідка, згідно якої належить два вихідних дні зі збереженням зарплати.
    Під час взяття крові беруть від 200 мілілітрів. Ваш організм повністю відновить втрачену рідину приблизно через 36 годин.
   Людина, яка  здала безкоштовно кров 40 разів, стає «Почесним донором України», має ряд пільг та надбавку до пенсії. Та варто ще нагадати й про те, що здача крові, окрім морального обов’язку,  приносить і фізичну користь організму. Доведено, що донори живуть на 8 років більше та мають більше шансів на виживання при нещасному випадку.

Текстівка.


На знімку: (з права на ліво) зав. пунктом переливання крові Олег Басістюк та донори-медпрацівника, котрі протягом тривалого часу щорічно здають (3 – 4 рази) кров Ганна Джелема та Юрій Неміш, медсестра ППК Оксана Тинкалюк.

Переглядів - 206
Обласні новини

вологість:

тиск:

вітер: