Буревій на Прикарпатті пошкодив майже 700 гектарів лісу (фоторепортаж)
Буревій на Прикарпатті пошкодив майже 700 гектарів лісу (фоторепортаж)
06-07-2017
Екологія

 

 

 

За попередніми підрахунками працівників лісової охорони, буревій, який нещодавно пройшовся Прикарпаттям, пошкодив 681 гектар лісу, на яких росло близько 35 тисяч кубічних метрів деревини. 
 
Про це пише Фіртка з посиланням на Івано-Франківське обласне управління лісового та мисливського господарства.
 
Найбільше постраждали ліси Ворохтянського лісгоспу. Тут негода пошкодила насадження на площі 212 гектарів (14 100 куб.м). З них на площі 12 гектарів пройшлись суцільні вітровали. Також значних втрат зазнало Вигодське лісове господарство. Тут буревій знищив 88 гектарів лісу (9330 куб.м), з яких суцільне пошкодження деревини відбулось на площі розміром у 21 гектар.
 
В свою чергу у Брошнівському лісгоспі було пошкоджено 115 гектарів лісу (1500 куб.м), у Верховинському - 12 гектарів (400 куб.м), у Гринявському - 46 гектарів (2200 куб.м), з яких на площі у 6 гектарів пройшлись суцільні вітровали.
 
У Калуському лісгоспі негода пошкодила 30 гектарів лісу (600 куб.м), у Надвірнянському – 20 гектарів (600 куб.м), у Коломийському - 25 гектарів лісу (1000 куб.м), з яких суцільне пошкодження насаджень відбулось на площі у 5 гектар.
 
У Солотвинському лісовому господарстві було пошкоджено 100 гектарів насаджень (4000 куб.м), а у Осмолодському - 33 гектари (1800 куб.м), з них 3 гектари зазнали суцільних пошкоджень. 
 
"Передбачити таку стихію і зменшити її збитки та масштаби практично неможливо. Зараз необхідно вчасно оформити всі дозвільні документи та ліквідувати наслідки стихії з метою недопущення втрати якості деревини та поширення шкідників, - кажуть у відомстві. - Обстеження усіх пошкоджених вітром ділянок буде проводитись комісійно за участю представників місцевої влади, лісогосподарських підприємств, лісопатологів, громадських активістів, екологів та працівників Івано-Франківського обласного управління лісового та мисливського господарства. За результатами обстеження будуть прийняті рішення щодо проведення вибіркових чи суцільних рубок. Згідно чинного законодавства, кошти (рентна плата) з проведення цих рубок надійде до бюджетів місцевих рад".
 
На ділянках, де лісові насадження знищені повністю, будуть створені нові лісові культури.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Переглядів - 132
Обласні новини

вологість:

тиск:

вітер: