Земляк Михайло, творить історію!
Земляк Михайло, творить історію!
27-07-2017
Спорт

Сноуборд – спосіб життя
Михайло Харук – майбутній олімпієць
Верховинщину без перебільшення називають колискою спортсменів 
із зимових видів спорту. Тут активно розвивається гірськолижний спорт, стрибки на лижах із трампліну, в останні десять років популярності набув ще один екстремальний вид спорту  
 
Хтось запитає, як це, серед літа – і говорити про зимові види спорту? Це несезонно і недоречно. Звичайно, якщо мова йде про любительське захоплення, коли з великим нетерпінням чекає першого снігу і заморозків, коли кров «закипає» від думки злетіти засніженим гірськими схилами.
Цього разу ми маємо подвійну нагоду згадати про один із зимових професійних видів спорту – сноубординг. Передусім тому, що наш земляк, Михайло Харук із Ільців, потрапив до складу команди спортсменів-кандидатів національної збірної України зі сноубордингу для підготовки до зимових Олімпійських ігор 2018 року. Збірники ж отримують можливість тренуватися і кататися на відповідних європейських спорткомплексах і влітку. Так, цими днями, з 17 липня до 1 серпня, Михайло бере участь у начально-тренувальному зборі в     м. Саас Фе (Швейцарія) у складі національної збірної України зі сноубордингу під керівництвом старшого тренера Валерія Белінського. У команду ввійшли спортсмени: дівчина Аннамарі Данча та хлопці Олександр Белінський і Михайло Харук.
Друга приємна новина – з ініціативи голови обласної федерації лижного спорту Івана Андрусишина голова ОДА Михайло Гончарук видав розпорядження щодо призначення стипендії молодому перспективному спортсменові з Верховинщини, кандидату на участь у зимових Олімпійських іграх-2018 зі сноубордингу Михайлові Харуку за визначні результати, спортивне зростання та професіоналізм. 
– Цей спорт приваблює свободою, яку відчуваєш, коли мчиш з великою швидкістю вперед і вниз зі швидкістю вітру, – каже Михайло. – У цей час емоції просто зашкалюють. При цьому відчуття таке, ніби ти летиш. Сноуборд сміливо можна назвати способом життя, самовираженням, діагнозом, шляхом єднання з природою. Цього досить для любительського катання і для тих, для кого це хобі. У професійному ж спорті важливо дослухатися до порад професіоналів. Для мене – це тренери Валерій Белінський, Семен Скубенич, і чимало старших досвідчених колег-спортсменів.
Користуючись нагодою, вітаємо юного спортсмена з повноліттям, яке святкуватиме 29 липня. Бажаємо досягнути спортивних висот не тільки на українській спортивній арені, а й на міжнародній, та здобути високі нагороди у майбутніх зимових Олімпійських іграх, яких у нього попереду, надіємось, ще буде чимало.
__________________ Іван Зеленчук

 

Переглядів - 163
Обласні новини

вологість:

тиск:

вітер: