День Святого Іллі
День Святого Іллі
02-08-2017
Важливо знати

Прикмети в день Іллі 2 серпня

«На Іллю зима з літом бореться». «На Іллю до обіду літо, після обіду — осінь».У народі цей день вважається стиком двох сезонів, закінчується тепле літо і починається осіння прохолода. До цього дня обов'язково закінчують сінокіс і потім переходять до жнив.

«Хто потрапив у цей день під дощ, той запасся здоров'ям на весь рік». Дощова вода в цей день незвичайна, вона здатна вилікувати і змити з людини негаразди. Якщо в Ільїн день іде дощ з грозою, то на дощову воду збирають і зберігають, використовуючи її як цілющу. Також під час дощу 2 серпня не можна шуміти, кричати, бігати, стояти під деревом (особливо небезпечно бути під сосною з двома верхівками), стріляти, перебувати у воді. Треба перечікувати Грозу в будинку, старанно замкнувши двері і закривши вікна. Найкраще в цей час помолитися до святого з проханням про захист і поставити перед іконами запалені свічки, перехрестити себе і все навколо. На голові під час молитви має бути хустка.

«Не мечі на Іллю копи — небесним вогнем поїсть». «Хто в цей день копиці вважає, той скоро все добро розгубить». В полі та на городі не працювали, так як зусилля будуть марними — вважалося, що урожай може згнити, плоди і листя опадуть і зів'януть, сіно згорить, худобу загризуть вовки. Зате можна займатися пасікою, так з бджолиного воску робляться церковні свічки. Якщо нечиста сила ризикне сховатися у вулику, то Ілія не направить туди свою вогненну стрілу, пасіка не постраждає.

«До Іллі люди купаються, а після нього з річкою прощаються». «З свята Іллі вода все холодніше». Вважається, що купатися в Ільїн день і після нього не можна, причому пояснення цієї заборони є різні. Хтось каже, що пророк, опустив у воду шматочок льоду і після купання можна сильно застудитися або на шкірі з'являться нариви. Інші розповідають, що воду осквернив водяний або рис, тому купатися небезпечно. Треті запевняють, що русалки і інша нечисть, яка з дня Івана Купала була на суші, знову ховається у воду, рятуючись від блискавок Іллі, і може потягти на дно тих, хто вирішив скупатися.

«На Ільїн день дощ — буде мало пожеж, сонячно — багато». «Дощ в Ільїн день передвіщає багатий урожай жита на наступний рік». Зазвичай, у день вшанування пророка всю ніч лунають бурхливі гуркоти грому, блискає блискавка, неспокійно людям і тваринам. Сильний дощ говорить про майбутній щедрий врожай, а якщо погода хороша, то будуть пожежі.

Переглядів - 147
Обласні новини

вологість:

тиск:

вітер: