А чи то правда? Знати тільки нам
А чи то правда? Знати тільки нам
21-08-2017
Цікаве

 
   За результатами дослідження, найчистіші ріки на території нашої держави у Карпатах. До списку переможців увійшли водяні артерії Івано-Франківської та Закарпатської областей.
 
   Очолила рейтинг Лімниця, що протікає у межах Рожнятівського, Калуського і Галицького районів Івано-Франківської області. Другу сходинку посів Чорний Черемош.
 
Річка Лімниця бере початок із джерел за 1,5 км на північний схід від гори Велика Кепута на висоті близько 1370 м і впадає в р. Дністер.
 
   За довжиною це найбільша притока Дністра – 122 км, басейн її розташований в центральній частині Українських Карпат і на Прикарпатській височині.
 
   У верхів’ї (до с. Ясень) річка має характер гірського потоку, що протікає у вузькій V-подібній долині з випуклими, крутими обривистими схилами, що дуже порізані річковими потоками. Основні притоки – р. Мимода, Турава, Черлен, Чечва, Бережниця.
 
   Ріка Чорний Черемош – ліва притока Черемоша, довжиною 87 км, площею водозабору 856 км кв., бере початок із джерел на схід від гори Комонова, впадає в Черемош біля с. Устеріки Верховинського району. Основні притоки: Шибени, Дземброня, Бистриць, Ільця, Бережниця, Річка.
 
   Лабораторні дослідження Івано-Франківського обласного управління водних ресурсів підтверджують, що поверхневі води на ріках Прикарпатті в основному чисті. 
 
Фото: Майя Твардовська-Савіна.
 
 

Переглядів - 148
Обласні новини

вологість:

тиск:

вітер: