СЕЛО ЯВОРІВ - СЕРЕД ПЕРЕМОЖЦІВ КОНКУРСУ "НЕЙМОВІРНІ СЕЛА УКРАЇНИ 2017"
СЕЛО ЯВОРІВ - СЕРЕД ПЕРЕМОЖЦІВ КОНКУРСУ "НЕЙМОВІРНІ СЕЛА УКРАЇНИ 2017"
29-08-2017
Важливо знати

Днями фінішував Всеукраїнський конкурс «Неймовірні села України 2017».
 
У фіналі кожен охочий міг віддати свій голос за одне або декілька сіл. Паралельно з онлайн-голосуванням конкурсантів оцінювали члени Експертної ради. Під час підрахунку результатів бали онлайн-голосування та оцінки Експертної ради були зведені до єдиної 50-бальної шкали, повідомляє засновник конкурсу, онлайн-ресурс AgroPortal.
 
Відповідно, максимальний бал для кожного села-конкурсанта за результатами онлайн-голосування — 50, Експертної ради — 50. Максимальний бал — 100.
 
 
Призовий фонд у 150 тис. грн (без врахування податків і зборів) між переможцями (переможцем вважається село, а не конкретна людина, яка надіслала заявку на конкурс) розподілено наступним чином:
перше місце — Червоне — 50% = 75 тис. грн;
друге місце — Яворів — 20% = 30 тис. грн;
третє місце — Ломачинці — 10% = 15 тис. грн.
 
Вручення дипломів та сертифікатів відбудеться у Києві 11 вересня 2017 р. під час Дня українського села в Міністерстві аграрної політики і продовольства України.
 
Село Яворів – відомий осередок гуцульського народного декоративно-ужиткового мистецтва. В Яворові жили і творили основоположники гуцульської плоскої різьби по дереву Шкрібляки та їх продовжувачі Корпанюки.
 
У селі бували Іван Франко, Леся Українка, Михайло Коцюбинський, Ольга Кобилянська, Гнат Хоткевич, Володимир Гнатюк, Володимир Шухевич. Два роки тому в місцевому присілку Вороничі поселився гурт молодих натхненників. Успішний бізнесмен зі Львова Олег Луканюк почав збирати однодумців навколо садиби свого прадіда. Разом оновили старе гуцульське обійстя, назвали його «Дідова хатчина».
 
 
Громада Яворова теж встигла успішно випробувати себе у сучасних проектах. Зокрема, 2014 року закумулювали понад 300 тис. грн на систему вуличного освітлення за допомогою сонячних батарей. Тепер автономні ліхтарі освітлюють усі куточки села завдяки коштам Європейського союзу, а також Програмі розвитку ООН в Україні.

Переглядів - 132
Обласні новини

вологість:

тиск:

вітер: