Реформа освіти розпочалася. Із Кривополя
Реформа освіти розпочалася. Із Кривополя
25-09-2017
Політика

Реформа освіти розпочалася. Із Кривополя
 
У селі відкрили дитсадок і перекрили приміщення школи, яка першою у районі стала навчально-виховним комплексом. Обидві важливі події урочисто відзначили
 
Спочатку відбулася лінійка біля оновленої школи. Останнього літнього місяця дві будівельні бригади працювали, щоби встигнути звести додаткове мансардне приміщення, а це п’ять кімнат, та замінити старі дахові конструкції новими і накрити їх металопрофілем до початку навчального року. І їм це вдалося. Лише деякі, завершальні штрихи цієї реконструкції виконували уже під час навчального процесу.
 
І ось 14 вересня біля школи зібралися всі учні та педагоги разом з директором НВК Лілією Стефурак, щоби сказати слово вдячності народному депутатові Юрію Бабію, «котрий відчутно допоміг у поповненні матеріально-технічної бази школи, створенні комфортних умов для навчання». Та найважливіше, що вдалося зробити – це перекрити дах, тому, що народний депутат сприяв виділенню коштів з Державного бюджету та залучив благодійну організацію, яка надала шкільний інвентар. А також –  сільському голові Юрію Стефураку, підприємцеві, депутатові сільської ради Ярославу Стефураку, керівникам районної влади». Як сказала Лілія Іванівна, «ці люди вклали частку своєї душі у нашу школу». 
Клас, де навчатимуться семикласники, завдяки спонсорській допомозі громадської організації «Європейська асоціація платників податків», обладнали партами з Німеччини. Відтепер кожен учень сьомого класу матиме свою окрему парту. За кожним столом передбачене тільки одне робоче місце, а не два – як ми звикли. Дуже зручним є те, що парту можна встановлювати у трьох різних положеннях. При бажанні верхню частину стола можна підняти і закріпити під потрібним кутом. 
Юрій Бабій пообіцяв при наступній першій можливості придбати такі ж парти і для першокласників, і сказав у своєму виступі, що це все вдалося зробити тільки завдяки спільним зусиллям. «Адже все, що відбувається доброго у кожній громаді чи в нашій державі – це відбувається тільки завдяки зусиллям кожного. Нічого би не було зроблено, якби не ініціатива вашого сільського голови, директора школи і ще багатьох жителів вашого села. 
Громада села Кривополе є прикладом для наслідування, з нею легко і приємно працювати. Вона бачить перспективи свого розвитку й вміє знаходити шляхи для їх втілення в реальність. 
Для гірського села це є вкрай важливим, оскільки освіта є тим фактором, який формує світогляд поколінь. А впровадження освітніх реформ потребує належних умов для навчання дітей. Капітальний ремонт школи сприятиме їх впровадженню. 
Потрібно реально вболівати за розвиток сіл, а не практикувати дешевий популізм. Адже тільки ініціативність, активність є тим ключем, який відкриває всі можливі двері для перспективного розвитку громади». 
Директор НВК Лілія Стефурак вручила депутату пам’ятний подарунок, а учениця школи Вероніка Зуб’юк виконала пісню «Мати-Україна». 
Перед учнями та вчителями школи виступили керівник апарату Верховинської РДА Василь Бровчук, заступник голови районної ради Іван Маківничук, Кривопільський сільський голова Юрій Стефурак, депутат сільської ради та підприємець Ярослав Стефурак, президент школи Максим Цехняк, голова батьківського комітету Олександра Тетеріна.
Всі гості школи зауважили, що учнів молодших класів значно більше, ніж старшокласників, а це свідчить про те, що демографічна ситуація у селі з кожним роком поліпшується, що Кривополе має майбутнє. 
Є надія, що умови, які створюють у школі, впливатимуть на якість навчання. А ще є надія, що в ході освітньої реформи статус Кривопільської школи не зміниться, що вона залишиться середньою загальноосвітньою школою, якщо матиме відповідну матеріально-технічну базу.  
 
Капітально відремонтоване приміщення стало завдяки виділених коштів з  сільського бюджету, за які проведено ремонт приміщення, субвенції з Державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій, за які зроблено опалення, та коштів районного бюджету, виділених на придбання техніки, пральної машини, меблів та посуду. 
Директор НВК Лілія Стефурак дякувала всім, хто сприяв і наближав своєю працею день, коли відчинилися двері дитсадка, в якому кривопільська малеча отримуватиме належну дошкільну освіту і виховання, та вручила пам’ятні подарунки. А представники районної влади подарували дитячому садку образ святого Миколая – покровителя і захисника усіх діток.
Сільський голова Юрій Стефурак вручив директору НВК символічний ключ, а священик Юрій Стефлюк поблагословив усіх, хто буде тут працювати і навчатися. 
Перед громадою села, яка зібралася тут з такої важливої нагоди, виступили також народні депутати Юрій Бабій і Юрій Соловей, представники районної влади Василь Бровчук та Іван Маківничук, депутат сільської ради Ярослав Стефурак, який доклав чимало зусиль, аби й це приміщення так гарно виглядало, від імені батьків дошкільнят – Квітослава Тинкалюк. А Вероніка Зуб’юк виконала авторську пісню. 
Майже всі виступаючі робили акцент на тому, що розвивається та громада, яка сама цього хоче. «Найлегше взяти закордонний паспорт і поїхати шукати кращої долі. Але тут, вдома, само собою нічого не вирішиться. Ваша громада ініціативна, хоче зробити щось для свого села і для своїх дітей. І бачимо результат – перекрита школа і відкритий дошкільний заклад», – сказав під час відкриття дитсадка Юрій Бабій. 
Слід сказати, що з відкриттям садочка у селі збільшилася кількість робочих місць, адже тут працюватимуть 11 осіб: три вихователі, також педагоги з музичного мистецтва та іноземної мови, помічник вихователя, кухар та чотири оператори котельні. Вихователями дитсадка будуть хоч молоді, але досвідчені педагоги Ганна Соколюк та Марія Хім’як, котрі до цього часу працювали у Кривопільській школі: вихователем підготовчої групи та вихователем групи продовженого дня, а також Людмила Пониполяк, котра працює ще й у Черемошнянському ДНЗ
 
 
Дай, Боже, аби просторий, обладнаний за сучасними вимогами дитячий садок став для кривопільської малечі другим домом, де би були не тільки умови, а й атмосфера така, що сприяла би гармонійному розвитку маленьких особистостей – громадян України та готувала їх до суспільного життя. 
____
Людмила Зузяк
 
 

Переглядів - 149
Обласні новини

вологість:

тиск:

вітер: