Чи дійсно винні Гуцули?
Чи дійсно винні Гуцули?
07-10-2017
Цікаве

В другій половині січня 2017 року в Інтернет-засобах масової інформації, зокрема на сайті «Фіrtkа» була опублікована інформація під назвою «Через злодійкуватих гуцулів на Верховинщині впала нова 30-метрова опора» на firtka.if.ua. Стаття про падіння опори була поширена і на інших засобах масової інформації http://verchovyna.at.ua/news/na_verkhovinshhini_khuligani_zavalili_30_metrovu_elektrooporu/2017-01-24-5007
У повідомленні обумовлювалось, що на полонині Бабіївка Верховинського району зловмисники пошкодили високовольтну опору, викравши декілька металевих кутників….
Через деякий час у засобах масової інформації та на телебаченні з’явилось ще одне повідомлення про те, що поряд з поваленою опорою зловмисники демонтували декілька металевих конструкцій з іншої сусідньої опори. Згідно повідомлення компанії енергетиків, введення в експлуатацію високовольтної лінії «Яворів-Ільці» відкладається на невизначений термін.
Здавалось би, все так просто, і Гуцули-викрадачі металевих конструкцій зовсім не мають совісті. Та якщо детально проаналізувати всі обставини, то напрошується дещо інша картина.
По-перше. Перед тим, як зневажливо висловлюватись про гуцулів, згадуючи Верховинщину, потрібно спочатку з’ясувати, чи полонина Бабіївка належить до території Верховинського району. 
По-друге. повідомлення енергетиків про можливе пошкодження опори появилось у другій половині січня 2017 року. До даного часу в гірських населених пунктах ще з середини листопада вже давно лежав сніг, не говорячи вже про високогір’я. Тобто на полонину Бабіївка у такий період з гуцулів точно ніхто не йшов і не їхав спеціально з інструментом, щоб демонтувати декілька металевих кутників. Відповідно опора могла бути пошкоджена ще в осінню пору року, що підтверджувала фірма енергетиків, складаючи у жовтні 2016 року дефектний акт по першій опорі. Чому ж тоді повідомлення вийшло аж у січні 2017 року?
По-третє. З повідомлень енергетиків випливає, що яким же потрібно бути негідником, щоб після пошкодження першої опори, яка в подальшому повалилась, знову необхідно йти на полонину і розкручувати частину деталей з іншої встановленої опори. При цьому, поряд вже знаходиться повалена опора, з якої спокійно можна розкрутити інші затребувані деталі, не докладаючи особливих зусиль. Погодьтеся, пазли не зовсім складаються.
А може, причина повалених опор знаходиться значно глибше? Може конструкції опор були неналежним чином змонтовані, або з неякісних матеріалів? 
Також, якщо поглянути в історію, то можна згадати, що високовольтна лінія «Яворів-Ільці» прокладалася на замовлення енергетичної компанії декілька років. І використовувались на це державні кошти у вигляді інвестиційної програми, загальна сума яких становила понад 150 мільйонів гривень. Згідно умов інвестиційної програми, саме у 2016 році лінія «Яворів-Ільці» повинна була бути здана в експлуатацію з оформленням всіх необхідних документів, і енергетики повинні були відзвітуватись перед державою, проходячи відповідну перевірку. Інакше за невиконання інвестиційної програми на енергетичну компанію накладаються великі штрафні фінансові санкції.
Та виявляється, в останній момент «злодійкуваті Гуцули» перешкодили введенню у експлуатацію даної лінії, хоча за весь час декілька річного будівництва лінії жодної інформації у ЗМІ про можливі крадіжки не спостерігалось.
Можливо, громадськості було б доцільно спитати у компанії-замовника лінії «Яворів-Ільці» про виконання інвестиційної програми з будівництва даної лінії за наші ж з вами податки? Адже в с.Ільці ще по даний час звозяться та монтуються частини трансформаторної підстанції, яка повинна бути підключена до лінії «Яворів-Ільці». Чи може хтось відтермінував власним рішенням виконання державної інвестиційної програми для добробуту людей? То може, все ж таки Гуцули не винні??? 
 
авторАвтор 2017
 

Переглядів - 185
Обласні новини

вологість:

тиск:

вітер: