Майбутнє «Вістей» творімо у тандемі
Майбутнє «Вістей» творімо у тандемі
09-10-2017
Цікаве

 

Зберімси файно на «толоку», друзі-читачі, й передплатимо районний часопис!
Ще на початку вересня «Укрпошта» розпочала передплату періодичних видань на 2018 рік. Редакція «Верховинських вістей» підписала відповідну угоду з поштовиками, заплатила за внесення районного часопису в Каталог місцевих періодичних видань.
Встановлюючи передплатну ціну на 2018 рік, ми виходили з купівельної спроможності жителів краю. Сьогодні передплатна ціна «Верховинських вістей» становить на рік 175 гривень. У цій сумі 8 гривень 60 копійок тільки за оформлення передплати «Укрпошта» забирає собі. Ще майже 21% з передплатної ціни редакція сплачує за кожен примірник поштовикам за доставку газети листоношами додому. Понад 35% у передплатній ціні становлять друкування газети з вартістю паперу.
На жаль, ці витрати нестабільні. І дуже залежать від курсу долара США чи євро. Адже друкарня папір і все, що необхідно для друку, закуповує за кордоном. За роки незалежності Україна так і не спромоглася запустити виробництво газетного паперу.
А ще треба порахувати суму податків (не із зарплати), плату за енергоносії, утримання приміщення, то редакції залишається приблизно 30-35% від передплатної ціни. Ці кошти, доходи від реклами і дотація від районної ради спрямовуються на заробітну плату і податки та збори з неї.
У 2018 році з часу перетворення з комунального засобу масової інформації в підприємство іншої форми власності, редакція, згідно законодавства, повинна укласти з органами виконавчої влади, місцевого самоврядування, підприємствами, організаціями угоди на висвітлення їхньої діяльності. Тобто, за кожну публікацію редакції повинні заплатити відповідну суму. Це так має виглядати в ідеалі. Насправді в житті буде набагато складніше. Чи будуть кошти в бюджеті на висвітлення діяльності влади? Чи збережуться більшість владних структур у районі? 
Тому, щоб газета вижила, надія тільки на вас, шановні читачі. У кращі часи (а це дуже залежить від купівельної спроможності людей) наклад районного часопису перевищував 5 тисяч примірників. Хоча у кризові 90-і роки (коли по 6-8 місяців не платили зарплату або видавали її продуктами харчування, килимами, горілкою...) він був удвічі меншим. 
Сьогодні «Верховинські вісті» читають майже в кожній гуцульській домівці Верховинщини. І серед подібних видань Прикарпаття, Закарпаття і Буковини на кількість жителів наш районний часопис має один з найбільших тиражів. Для редакції, в час реформ, важливо не тільки готувати цікаву інформаційно насичену різножанровими матеріалами газету, але в період домінування електронних і цифрових технологій – мати своїх читачів.
Доля районного часопису не тільки залежить від нас, журналістів, які повинні творити добротне чтиво, але від того, хто його читатиме. І було б дуже приємно, коли у «Верховинських вістях» на 2018 рік було б не менше передплатників, ніж сьогодні. А ще було б краще, якщо би тираж перевищував 5 тисяч примірників. Ми розуміємо, що це надскладне завдання, але надіємось на наших вірних друзів-передплатників, підтримку влади та працівників пошти.
Щоб залишитися з «районкою» й надалі, поспішіть на пошту або оформіть передплату в листоноші.

Переглядів - 189
Обласні новини

вологість:

тиск:

вітер: