Крутіший за Довбуша
Крутіший за Довбуша
21-10-2013
Спорт

В Кривополі відтепер живе чемпіон світу з рукопашного бою.

    Справжня міць гуцула та непідкупний козацький дух  тісно переплелися в тілі молодого, але дуже хороброго хлопця з Кривополя Романа МЕЛЬНИЧУКА. Цієї осені гуцульський край отримав ще одного чемпіона світу. Роман виборов це звання 10-11 жовтня у Дніпропетровську, завоювавши найвищу золоту нагороду чемпіонату світу з рукопашного бою серед любителів.   У ньому взяли участь бійці з 21-ої країни світу. Були тут і румуни, і угорці, бельгійці, росіяни, молдовани, азербайджани, а також дуже сильні бійці з Придністров’я, Абхазії та Чечні. Та наш мужній гуцульський парубок зумів дійти до фіналу, де переміг свого опонента, до речі, теж бійця з України, дуже легко - одностайним рішенням суддів.

    - Романе, це твоя така перша звитяга,чи ти уже перемагав на такому рівні змагань?
    - Я виступаю в такому виді спорту, як змішані єдиноборства. Сюди входять мікс-файт, фрі-файт, рукопашний бій та рукопаш-гопак. До цього я ставав чемпіоном України з рукопашного бою та рукопаш-гопаку, також я  - віце-чемпіон України з фрі-файту. Бував майже на всіх турнірах України та області і завжди привозив призові місця. Ну і звичайно, нагороди та дипломи.

    - Романе, а відколи ти займаєшся цією воістину чоловічою справою і хто тобі привив любов до єдиноборств?
    - Вперше я познайомився із змішаними єдиноборствами в таборі «Червоно-Дібровська Січ» у 2009 році. Я там почав займатися і мені сподобалось. Потім була відкрита секція у Ворохті. А вже з 2010 року спробував себе і в фрі-файті. Потім усе так закрутилося, я втягнувся і на сьогоднішній день є вже результати. Зараз мені хочеться вдосконалюватися і в майбутньому вийти на професійний рівень.
    - А як до всього цього ставляться твої батьки та рідні?
    - Ну, слава Богу, батьки поставилися нормально, виважено, демократично, можна так сказати. Переживають, звичайно, бо все-таки це травматичний вид спорту, але дуже радіють моїм успіхам, особливо мій батько і його можна зрозуміти, адже він - учитель фізкультури.
    - Чого б тобі хотілося досягнути, адже медаль чемпіона світу хоча і любительська, але це все ж таки рівень і щось таки означає. Та тобі хочеться більшого чи не так?
    - Зараз мені 18 років і це дозволяє виступати в професійних боях, мені дуже хочеться перейти в професіонали, там уже, звичайно, не тільки медалі, а й чемпіонські пояси, а ще й солідна зарплатня. Уже були запрошення з професійних команд України, зокрема, столиці – Києва. Звичайно, рукопашні видовища найбільш популярні в США. Саме там знаходиться найбільша промоутерська компанія UFFC, яка і організовує просто неймовірні бої, які транслює на цілий світ телевізійний канал HBO, а кожен фрі-файтер хоче бодай раз провести свій бій у восьмикутнику на арені MGM Grand під егідою цієї компанії.   
    - Ти тільки один із нашого району займаєшся рукопашним боєм?
    - Ні. Коли ми були у Ворохті, там займалося багато наших хлопців, зокрема із Кривополя – Андрій Федорчук та Дмитро Сумарук. Вони зараз виступають на турнірах в Україні. Просто в кожного є свої справи, свої цілі в житті, хтось вибрав інший шлях. Багато хлопців, із якими я проводив спаринги в секції, покинули спорт.
    -  А ось твоя зачіска – цей чуб – це спеціальний атрибут, чи ти просто наслідуєш відомого боксера Усика?
    - Ні, це скоріш Усик наслідує мене (посміхається). Усик так підстригся перед олімпіадою в Лондоні, а я зі своїм чубом уже з 2009 року. Спочатку всі в районі дивувалися, навіть інколи трішки косо дивились, але згодом звикли, особливо односельці. Моя зачіска – це і патріотизм, і данина козацтву, і оригінальність, а найголовніше, що вона мені подобається і не тільки мені, особливо, коли я чуб уплітаю в косичку. Я навчаюся у Львівському державному університеті фізичної культури на спеціалізації «рукопаш-гопак». А це, самі розумієте, що гопак, козаки, вишиванки і чуб – невід’ємні атрибути цієї спеціалізації.  
    - Щоб ти хотів би побажати своїм одноліткам, чи просто всім читачам?
    - По-перше, дякую за інтерв’ю та інтерес до моєї особи. Хочеться побажати всім молодим людям впевненості, віри у власні сили, вести здоровий спосіб життя, займатися спортом. Старатися своїми результатами рік за роком підніматися до вершини і таким чином розвивати спорт у районі. Найголовніше – берегти своє здоров’я і завжди мріяти – у вас обов’язково все вийде!

P.S.  Нагадаємо, що в цьому році це не єдиний успіх прикарпатських бійців. Так, у квітні молодий івано-франківець Тарас Сапа став чемпіоном України з фрі-файту серед професіоналів у елітному дивізіоні Еліта (UFFC Elite).

                                                                                       Олег Гапчук

Переглядів - 241
Обласні новини

вологість:

тиск:

вітер: