Єднаймося, браття, духом, завзяттям
Єднаймося, браття, духом, завзяттям
21-10-2017
Політика

 

День захисника України та 75-у річницю створення УПА урочисто відзначили у Верховині . Урочистості та святковий концерт «Без загарбників та без катів, духом вільна і сильна країна» відбулися напередодні Покрови Пресвятої Богородиці. Спочатку священики Роман Болехівський та Юрій Стефлюк (на фото внизу) біля пам’ятного знаку воякам УПА відправили панахиду за всіх, хто загинув, захищаючи Україну.
Звідти учасники заходів вирушили до Співочого поля, де пройшли урочистості за участю як колишніх, так і теперішніх захисників України: воїнів УПА, бійців АТО, а також представників влади, працівників державних установ та організацій, громадськості – усіх, хто відчуває себе гідним нащадком борців за волю і незалежність України. Всі присутні разом зі священиками у молитвах віддавали під Покров Пресвятої Богородиці усіх, хто сьогодні захищає нашу державу. Просили для них здоров’я і мирного повернення додому, молилися за визволення полонених, мир і спокій в Україні. 
Потім лягли вінки до пам’ятника Української державності та меморіального знаку Героям Небесної Сотні й інших пам’ятних знаків борцям за Україну. До присутніх звернулися священики, голови РДА Олег Лютий та районної ради Іван Шкіндюк. Роман Болехівський зокрема сказав, що «це свято – не просто згадка історичної події, а велика потреба знову віддавати себе і свою рідну землю під Покров Пресвятої Богородиці, щоб Вона нас охороняла від усякого зла. Ми переживаємо сумні часи, але знаймо, що з нами Бог і Матір Божа». Юрій Стефлюк щиро дякував воїнам, завдяки патріотизму і відданості яких ми можемо мирно жити, відвідувати храми Божі і молитися в них. Бо, як наголошував Ігор Рибенчук, молитва – це велика сила, і просив щоденної молитви за наших захисників. Адже наші молитви можуть уберегти їх від поранення і від передчасної смерті, від ворога як зовнішнього, так і внутрішнього. «Тільки ми самі, – продовжував цю думку Олег Лютий, – можемо збудувати сильну, незалежну, вільну, європейську державу. Схиляючи голову сьогодні, ми не стаємо на коліна, як не стала Україна ні перед яким ворогом і негараздами». Про єдність, злагоду і мир, які можливі тільки під Покровом Пресвятої Богородиці, вів мову Іван Шкіндюк. 
Про значення цього свята у житті насамперед колишніх воїнів УПА, котрі, не маючи держави, вели боротьбу за волю України з різними її окупантами одночасно на різних фронтах, сказав Дмитро Сливчук – голова районної станиці Братства вояків УПА. «Я радий, що дожив до того дня, коли святкуємо 75-у річницю з часу створення УПА в день Святої Покрови. Бо дуже вже мало залишилося нас – тих, що боролися за Україну в той далекий час: одні загинули у вирі війни, інші – у таборах, а ще інші – від болячок, набутих у тій нелегкій борні. Я радий, що ми маємо свою державу. Хоч, на жаль, той самий окупант намагається знову запанувати над нами. Але я вірю, що ми вистоїмо!». 
Ольга Форділь – дочка кущового провідника ОУН-УПА Гладковського звернулася до присутніх від імені усіх героїв, котрі полягли за Україну, котрі знають справжню ціну, заплачену за волю. А це – Герої Крут; прості селяни, що померли від голоду; ті, кого розстріляли без суду і слідства; солдати, котрі «на животах повзли з Москви в Берлін і стали в бойні тій гарматним м’ясом»; ті, хто загинули від рук червоних комісарів; лісові красуні, котрих живими кидали у криниці; політв’язні, котрі померли на чужині – у таборах на Колимі і в пустелях Казахстану; ті, що загинули в Афганістані й від мирного чорнобильського атому, а також каліки, що розбрелись по Україні, Герої Майдану, війни на Сході та всі інші жертви большевизму.
Опісля надали слово й гостеві урочистих святкувань – президенту Національної академії державного управління при Президентові України, колишньому меру Львова та Міністру регіонального розвитку і будівництва України, народному депутату V-VІ скликань Василю Куйбіді. Він зокрема сказав, що в нашій історії є славні сторінки і є такі, що воліли б їх не пам’ятати: коли через незгоди між собою втратили державу і надовго опинилися у мороці рабства. І тоді найкращі наші сини брали у руки шаблі – і тільки на їхній силі і волі трималася наша свобода і наші сподівання на те, що ми повернемо собі державність. Минулого століття ми тричі намагалися повернути собі державність і це вдалося зробити аж у 1991 році. Маємо бути вдячними тим, хто у царині своїх ідеалів не мав нічого вищого, ніж Україна. Василь Степанович на завершення виступу прочитав вірш «Нащадкові» зі збірки своєї матері, котра була зв’язковою Повстанської армії. 
Після палких і щирих слів усіх виступаючих розпочалася урочиста церемонія нагородження. Голови РДА та районної ради, а також виконуючий обов’язки військового комісара Руслан Демчук вручили відзнаки Президента України «За участь у антитерористичній операції» воїнам АТО та волонтерам; ювілейні відзнаки обласної ради «75 років Українській Повстанській армії» та грамоти – колишнім воїнам УПА. Також, згідно проекту Світового ювілейного оргкомітету з відзначення 75-ї річниці створення УПА та за підтримки Львівської ОДА, Інституту національної пам’яті, Центру національного відродження та інших правозахисних і громадських організацій, нагороджено пам’ятними знаками та іншими нагородами нащадків осіб – вихідців з Верховинського району, котрі служили в лавах УПА: Дмитра Білінчука, Дмитра Ілюка, Василя Небесійчука, Івана Скульського, Івана Хімчака та Василя Хімчака, а також дочку Михайла Гладковського Ольгу Форділь. Грамотами районної ради та РДА нагородили учасників війни на Сході, воїнів УПА та їхніх нащадків, які є активістами суспільно-громадського і політичного життя у районі. 
Ще глибшого змісту урочистій програмі свята надавали виступи аматорів народної творчості, солістів та ансамблів дитячої школи мистецтв, клубних установ та шкіл, пробуджували дух і свідомість присутніх та були своєрідними подарунками для усіх поколінь захисників України. 
_____
Людмила Зузяк
 

Переглядів - 136
Обласні новини

вологість:

тиск:

вітер: