АЛКОГОЛЬ – ГОЛОВНИЙ БІЛЬ НАЦІЇ
АЛКОГОЛЬ – ГОЛОВНИЙ БІЛЬ НАЦІЇ
22-10-2013
Здоров'я

    Світова організація охорони здоров’я опублікувала новий рейтинг країн щодо вживання алкоголю. Українці – серед найбільш питущих жителів планети, на 5-му місці у світі. Ми пропустили вперед тільки росіян, поляків, білорусів і чехів. Рейтинг Міністерства охорони здоров’я України теж невтішний. Алкоголізм у ньому поступився серцево-судинним хворобам та онкології.
    На жаль, останнім часом алко­голізм в Україні помолодшав удвічі, середній вік залежних від цієї недуги сягає 24-26 років. Тож у чому полягає проблема? Можливо, це ментальність слов’янських народів? Ні, звичайно. А, може, складна економічна ситуація в державі? Невже через це треба заливатися оковитою?
    Скільки родин за останні роки зруйнував алкоголь, скільки покалічив життєвих доль...  А скільки через це розбилось кар’єр відомих людей, які просто не змогли вчасно зупинитись. Невже проста сила волі   не­підвладна українцям? За терплячі­стю ми б займали передові місця у всіх світових рейтингах, а особливо наші жінки, які роками терплять ці п’яні дебоші, неадекватні вчинки, повне ігнорування сімейних цінностей і традицій. Впевнений, що вже дуже скоро про цю проблему будуть говорити усі.
    Алкоголізм в Україні набуває загрозливих масштабів. Він руйнує порядок, добро, спокій, відповідаль­ність та повагу, забирає здоров’я. Приниження в суспільстві та ні одного доброго слова після смерті. Ось що, на жаль, чекає на такого. Але вихід є! І він цілком реальний. Просто треба змогти сказати собі «ні».
    На жаль, ця проблема торкнулась і нашого району. Практично щодня в ЦРЛ хтось лежить під крапельницею, в селах можна зустріти неадекватних людей, під дією «зеленого змія», навіть на похоронах не обходиться без цієї гидоти.
    Чи це деградація суспільства, чи національна особлива риса – покаже час. Головне, робити правильні висновки з усього почутого та побаченого. І, можливо, десь через 10 років Україна в цьому принизливому рейтингу, про який мовилося вище, буде, принаймні, на півсотню сходинок нижче – ну, десь поряд із Камбоджею, наприклад.
    Бережіть себе, своє здоров’я і пам’ятайте: життя у вас одне, і його треба цінувати!

Олег Гапчук

Переглядів - 176
Обласні новини

вологість:

тиск:

вітер: