4 грудня - Введення, або "Третя Пречиста"
4 грудня - Введення, або "Третя Пречиста"
04-12-2017
Важливо знати

День Введення Пресвятої Богородиці у храм припадає на початок Різдвяного посту - 4 грудня. Цей одне з дванадцяти найважливіших церковних свят.
Ми зібрали основні прикмети і традиції цього дня.
Віруючим обов'язково в цей день потрібно сходити до церкви на службу, поставити свічку Діві Марії і помолитися від чистого серця. Також в цей святковий день православні по можливості вдаються до Святих Христових таємниць - причастя - і сповідаються.
З приводу свята не потрібно влаштовувати пишних гулянь. Досить обмежиться урочистим сімейним обідом або вечерею.
Цього дня краще не давати в борг. Це не церковна заборона - швидше, народна прикмета. І стосується вона всіх великих свят.
На цей святковий день краще не планувати тих справ, які можна без особливих складнощів перенести на інший. Його краще присвятити відвідинам престарілих родичів і знайомих, зробити дзвінки тим, хто давно чекає.
Вважалося, що в цей день вода стає приворотною, тому дівчата давали напитися хлопцям, які їм подобалися.
Наші пращури говорили, що на Введення земля відпочиває, тому копати в цей день категорично заборонялося.
Корисно в цей день не забувати про милостиню нужденним. Причому, це не обов'язково повинні бути грошові пожертви. Можна підтримати того, хто просить їжею, ласощами, а також теплою річчю - шкарпетками, рукавицями.
У цей день було прийнято ходити один до одного в гості. При цьому господарі стежили, хто першим увійде в будинок: якщо жінка, то прийдешній рік буде невдалим, і навіть в сім'ю може наздогнати біда. А ось якщо чоловік, то це до вдалого року, до процвітання і щастя.
У церквах з цього дня починається посилена підготовка до Різдва, тому в храмах можна почути такі пісні, як "Христос народжується". Як і в усі свята проводиться урочисте Богослужіння, на якому розповідають про Марію.
Якщо в цей день щипає мороз і світить сонце, то це добрий знак - значить, наступне літо буде теплим і врожайним.

 

Переглядів - 325
Обласні новини

вологість:

тиск:

вітер: