18 квітня – свята, іменини, народні прикмети
18 квітня – свята, іменини, народні прикмети
18-04-2018
Цікаве

18 квітня — 108-й день року (109-й у високосні роки) в григоріанському календарі. До кінця року залишається 257 днів.
Свята:
Міжнародний день пам’ятників та історичних місць
Міжнародний день пам’ятників та історичних місць відзначається 18 квітня. Це свято проходить під девізом збереження пам’яток та інших видатних місць, які несуть в собі історичну цінність для суспільства.
День заснування Товариства Червоного Хреста в Україні
15-18 квітня 1918 року в військово-революційному Києві відбувся І З’їзд Товариства Червоного Хреста України, а 18 квітня вважається датою початку діяльності Червоного Хреста. З’їзд був скликаний з ініціативи Маріїнської громади сестер милосердя Червоного Хреста, яка з 1878 року надавала благодійну медичну допомогу нужденним столиці.
Всесвітній день радіоаматора
Сьогодні великий загін ентузіастів-радіоаматорів у всьому світі відзначають своє «професійне» свято – Всесвітній день радіоаматора (World Amateur Radio Day). Товариства, секції, гуртки радіоаматорів також беруть участь у заходах Всесвітнього дня радіоаматора, розповідаючи про роботу однодумців і популяризуючи це інтелектуальне хобі. 18 квітня 1925 року в Парижі був заснований Міжнародний союз радіоаматорів (International Amateur Radio Union, IARU), завдяки цій події у радіоаматорів і з’явився привід щорічно відзначати успіхи і досягнення.
Іменини:
Марк, Георгій, Платон, Олексій, Семен, Микола.

 

 
Народний календар:
18 квітня вшановується пам’ять святого мученика Феодула, читця. У народі святого називали Федул Вітренник: “Прийшов Федул – тепляк подув”. Якщо у цей день була негода, то говорили: “Федул губи надув”. До цього часу ще ймовірні морози, але після Федула влада зими вже втрачена на довгий час. У цей день приходить перше справжнє тепло і прокидаються цвіркуни.

Переглядів - 136
Обласні новини

вологість:

тиск:

вітер: