19 квітня – свята, іменини, народні прикмети
19 квітня – свята, іменини, народні прикмети
19-04-2018
Цікаве

19 квітня — 109-й день року в григоріанському календарі. До кінця року залишається 256 днів.
Свята
Щорічно 19 квітня в багатьох країнах світу відзначається вже традиційне гарне весняне свято – День проліска (The Day of Snowdrop).  Взагалі в світі, в залежності від кліматичної зони, зацвітають проліски від січня до квітня. А оскільки у Великобританії їх цвітіння припадає на середину квітня, то і цей день був приурочений до цього періоду – початку весни і теплих сонячних днів, а сьогодні став любимо і популярний і в інших країнах.
Варто сказати, що в Англії проліски – це дуже популярні квіти, а ставлення до них дуже трепетне. Є думка, що це пов’язано зі старовинним англійським повір’ям, яке говорить, що проліски, посаджені навколо будинку, вбережуть його жителів від злих духів. Але насамперед проліски – це перші квіти, які з’являються після зимових холодів і відповідно символізують початок весни, перемогу тепла над холодом і дарують надію на краще. Вони прикрашають багато міські клумби, а їх розведення в Сполученому Королівстві приділяється стільки ж уваги, скільки, наприклад, розведення тюльпанів в Голландії.
Латинська назва підсніжника – «галянтус» (Galanthus) – «молочний квітка». Це рослина відома ще з 1 тисячоліття, в середні століття його шанували як символ непорочності, а повсюдно почали вирощувати у 19 столітті. Сьогодні підсніжники ростуть на багатьох територіях Земної кулі, всього їх налічується близько 20 видів, але практично всі вони занесені в Червону книгу. Найпопулярніший вид – підсніжник білосніжний, а ще є грецька, візантійський, кавказький… Всі вони розрізняються за формою і забарвленням і навіть аромату, але всі вони дуже подобаються.
Однак, на жаль, сьогодні пролісок став жертвою саме «людської любові». Ці квіти прекрасні, але тільки в природі, адже зірвані квіти «живуть» лише кілька днів. А з вини людей, які по-варварськи «збирають» проліски, їх на Землі з кожним роком стає все менше і менше. Ще не так давно вони росли в багатьох країнах, але квітучі рослини піддавалися масовому знищенню на букети, а їх цибулини хижацьки викопувалися. Тому в даний час більшість видів підсніжників занесено в Червону Книгу як зникаючий вид, збирати їх не можна. Екологи виступають за посилення заходів по відношенню до «збирачам» пролісків, закликають всіх ставитися до цих кольорів обережно і дбайливо і навіть напередодні весняних свят не дарувати жінкам. Але кожен рік з настанням весни в містах знову з’являються торговці пролісків, і не тільки тих, які вирощені в тепличних умовах. Тому, якщо вам захочеться купити букетик цих красивих квітів, згадайте, що, купуючи їх, ви підштовхуєте браконьєрів до ще більш масштабного збору в наступні роки. Відмовтеся від цього маленького задоволення, допомагаючи тим самим зберегти живу природу. Щоб і в наших нащадків була можливість побачити це диво природи в живу, а не тільки дізнатися про нього з казок і легенд. Ось про що нагадує сьогоднішнє свято – День проліска.

Іменини
Євтихій, Платонида, Ярема, Мефодій, Григорій, Павло, Севастян.
Народні прикмети
У цей день вшановується пам’ять святого преподобного Євтихія, архієпископа Константинопольського. У народі святого Євтихія називали Тихим, оскільки погоду у цей день частіше за все бувала саме такою. Коли видавався і справді тихий день, то селяни примітили: “Це – до врожаю ранніх хлібів”.

Переглядів - 215
Обласні новини

вологість:

тиск:

вітер: