Введення в храм Пресвятої Богородиці: історія, прикмети й заборони у це свято
Введення в храм Пресвятої Богородиці: історія, прикмети й заборони у це свято
04-12-2018
Цікаве

4 грудня відзначається одне з великих церковних свят – Введення в храм Пресвятої Богородиці. Також воно має ще й іншу назву – Третя Пречиста. У цей день прийнято молитися за Боже благословення для дітей. Бездітні пари просять про дарування потомства. Вагітні моляться Богородиці про вдалі пологи.
 
Введення в храм Пресвятої Богородиці: історія свята Згідно з переказами, саме 4 грудня в Єрусалимський храм вперше увійшла трирічна Марія. Її батьки багато років молилися, щоб у них народилася дитина й дали обітницю про те, що якщо вона все-таки з'явиться на світ, то присвятять її служінню Богу. І ось, коли Марії виповнилося три роки, її батьки Іоаким й свята Анна, - виконуючи обітницю посвятити свою дитину Богові, привели її в Єрусалимський храм, при якому вона жила, за різними даними, до 12 або 15 років - до свого заручення з Йосипом. У храмі вона вивчала святе письмо й молилася.
 
Чого не можна робити в це свято 4 грудня: - укладати церковний шлюб; - шити; - прибирати; - прати; - ображатися, злитися, засуджувати когось; - готувати скоромні страви - з м'яса, молочних продуктів і яєць (до 6 січня триває Різдвяний пост); - у народі кажуть, що в цей день краще не давати в борг. Прикмети на Введення Скільки на Введення води, стільки на Юрія трави У цей день забороняється копати землю, бо вона відпочиває. В іншому випадку врожаю не буде У цей день зима остаточно вступає у свої права На свято прийнято ходити в гості. Якщо першим до хати увійде чоловік — рік буде вдалим, якщо жінка — бути біді Якщо на Введення похолодає, то зима буде лютою.

Переглядів - 79
Обласні новини

вологість:

тиск:

вітер: