Творча імпреза митців Верховинського краю на сцені обласної філармонії + фото
Творча імпреза митців Верховинського краю на сцені обласної філармонії + фото
05-11-2013

    Минулої суботи, у приміщенні обласної філармонії відбувся творчий звіт Верховинського району. Він присвячений 200-літтю від дня народження  Тараса Шевченка, в якому взяли участь переважно творчі колективи, які мають звання зразкових і народних. Це ті колективи котрі, є завжди на сцені й презентують гуцульське мистецтво.
    На святкове дійство завітали заступник голови ОДА Роман Іваницький, який й очолює конкурсне журі, голова райдержадміністрації Василь Гондурак та голова районної ради Ярослав Кікінчук.
    У фойє обласної філармонії діяла виставка робіт майстрів декоративно-ужиткового мистецтва краю, вихованців Верховинського будинку дитячої та юнацької творчості, літературна та фотовиставка.
    Ще до початку концертної програми наш кореспондент Олег Гапчук дізнався у прикарпатців, чого вони очікують від творчої програми Верховинщини.

 
 
 
 

    І от настала довгоочікувана мить – на сцені з’являється зведений оркестр народних інструментів з музичною композицією «Думи мої».
    Далі ведучі свята Мирослава Корнелюк та Юрій Максим’юк запрошують на сцену Народний аматорський хор «Гомін Карпат», керівник  Василь Зузяк)

    Як розповіла Мирослава Корнелюк начальник відділу культури Верховинськохї РДА: «Районний хор на Верховинщині був створений ще на початку сімдесятих років минулого століття. Тоді у ньому співали переважно освітяни. Нині до занять хоровим співом залучили людей різних професій та вікових груп. У репертуарі народного аматорського хору «Гомін Карпат» – патріотичні, народні, духовні пісні". 

    Район славиться і народними музиками. Тож, звітуючи, творчу палітру Верховинщини колоритно представили народний аматорський ансамбль дримбарів «Струни Черемоша» БК с.Верхній Ясенів, керівник Микола Максим’юк. Народний аматорський оркестр народних інструментів БК с.Замагора, керівник Іван Мартищук, соліст Юрій Тафійчук.


    Вокальний ансамбль викладачів дитячої школи мистецтв (кер. Степан Паньків).
Зразковий танцювальний колектив «Гуцулята» БК с.Ільці, керівник Михайло Харук

    Народний аматорський танцювальний колектив «Черемош», керівник Наталія Максим’юк.

    Тріо «Горицвіт», керівник Марія Ілійчук

    Народний аматорський вокальний квартет «Ясени», керівник Анатолій Коржук

    Присутні з головою поринули у вир справжнього гуцульського духу, коли на сцені зявилаяс гуцульська капела «Черемош» та її керівник Заслужений працівник культури України Роман Кумлик.

    Родзинкою творчого звіту став виступ маленької гуцулочки Софійки Мартищук

    Вдалим був виступ декламатора Лариси Куриндаш з Яблуниці.

    Глядачам Прикарпаття було презентовано фрагмент унікального мистецького дійства «Гуцульське весілля», керівник Калина Лесюк

    І на завершення концертної програми вразив всіх присутніх глядачів різнобарв’ям костюмів,  справжнім гуцульським драйвом народний аматорський танцювальний колектив Ілюків-Ванджураків с. Віпче, керівник Заслужений працівник культури України Михайло Ванджурак.

Вікторія Ватащук акапельно виконала композицію «Гуцульський біль»

«Шлях до Тараса» у виконані Петра Марусяка

Зворушливий виступ Романа Тафійчука

    Творчий звіт завершився. У завершальному слові заступник голови облдержадміністрації Роман Іваницький навіть попри намагання  бути стриманим не зміг приховати свого захоплення від рівня підготовки верховинських аматорів народного мистецтва:

    Голова райдержадміністрації Василь Гондурак привітав усіх присутніх і сказав:

     Голова районної ради Ярослав Кікінчук зазначив:

    Естафету творчих звітів - "Колесо мистецтв" верховинці передали галичанам. Районні звіти мистецьких колективів Івано-Франківщини триватимуть до 22 листопада. У наступному році заплановано проводити обмінні концерти між районами.

Переглядів - 227
Обласні новини

вологість:

тиск:

вітер: