Школа піднебесної
Школа піднебесної
08-11-2013
Наука

    Упевненими кроками відкриває нові горизонти одна із найвисокогірніших альма-матер – Перехресненська ЗОШ І-ІІ ступенів
    Крізь роки, радощі й турботи, злети і падіння в пам’яті людській найкращими лишаються спогади про час проведений в стінах рідної школи. Тому так важливо, щоб той світ знань та пізнання був сповнений яскравими барвами, щоб там панував затишок і комфорт. Про це і дбають у Перехресному.
    Опинившись на подвір’ї альма-матер, ще повністю не оглянувшись, чую привітне «добрий день» із уст школяра, що виглянув із вікна класу і наче відчуваю себе вдома. Одразу прямую до кабінету директора, туди мене чемно погодилася провести техпрацівник, котра сумлінно виконувала обов’язки, підтримуючи чистоту і порядок у школі. А ось і Ольга Іванівна Дзюбак – директор і наче добра фея цього острівця знань, бо, за порівняно невеликий час роботи, вже встигла багато чого зробити для школи.
    Одразу скажу, що коли її призначили в грудні 2009 року на посаду, була наймолодшими директором в області, але до роботи взялася із такою завзятістю, що й більш зрілі керівники можуть позаздрити. Вже до кінця того навчального року в школі  поміняли вікна на енергозберігаючі. Коли б, здавалося, можна було перепочити від грандіозних робіт, виникла проблема: влітку, коли вже ремонти в класах були зроблені, почав протікати дах будівлі. В одному з класів упала стеля. Довелося закотити рукави, як кажуть, і братися за перекриття школи.
    Перехресне розташоване на гірських хребтах, тож постачання води – питання не з легких, а в школі, коли ще й функціонує шкільна їдальня та пришкільний інтернат, то є однією із нагальних потреб. До певного часу техпрацівникам доводилося носити воду відрами від місцевих ґаздів. Ольга Іванівна вирішила це змінити та провести в школу воду. У керівництва району попросила коштів на матеріали, а роботу виконував колектив, кожному із вчителів була відведено два дні і певна ланка.
    У нас кажуть: «Одна робота тягне за собою іншу». Коли в школу провели воду, постало питання відкриття санвузлів. У червні цього року склали кошторис, а в кінці серпня, напередодні 1 вересня, відбулося офіційне відкриття. Плюс до того обладнали ще й душову кабіну. «Мене питали, навіщо ще й душова кабіна, – згадує Ольга Іванівна. – А як же інакше, коли з жовтня почне роботу інтернат. Дітям треба десь помитися». 

    У Перехресному на досягнутому зупинятися не збираються. Ольга Іванівна каже, що планує облицювати фасад школи сайдингом. Але погодьтеся, що зроблено й так багато. Та Ольга Іванівна зовсім не приписує усіх лаврів собі. Каже, що завжди знаходила підтримку й розуміння: і в керівників району, і структурних підрозділів і жителів села та сільської влади. І звичайно, високопрофесійний та розуміючий колектив, адже саме із ним спільно творять у країні знань.

    У школі почали випускати газету «Гуцулятко». Тут можна знайти все про шкільне життя та ще багато цікавої інформації, щоб батьки могли прочитати про те, чим займаються діти в школі. Оформили куточок народознавства, де зібрані старовинні речі. Учителів підтверджують свій професійний рівень атестаціями, проводять районні семінари.

    У Перехресненській альма-матер серцем відчуваєш дружню атмосферу, щирість та відкритість до пізнання нового, а око радують затишні, з цікавим і комфортним дизайном, класи, актовий та спортивний зали, шкільна їдальня, з якої завжди смачно пахне, та оригінальні родзинки, як наприклад, великий гарний дзвіночок на дверях та напис «запрошуємо до першого класу». А ще добре налагоджений навчальний ритм та щасливі погляди і усмішки учнів маленької, адже навчається всього 80 дітей, школи.
    Що ще можна додати, звичайно, побажати сили та наснаги до праці, щоб шкільна родина завжди перебувала в єдиному пориві до підкорення нових вершин.

 

Переглядів - 281
Обласні новини

вологість:

тиск:

вітер: