«Права людини. Громада та влада»
«Права людини. Громада та влада»
20-11-2013
Наука

    У районному центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді на таку тему відбувся «круглий стіл».Захід ініціював Регіональний координатор зі зв’язків із громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в області Василь Костів.
    Участь у заході взяли: голова РДА Василь Гондурак, заступник голови районної ради Святослав Привика, керівник прес-служби СБУ в області Марія Римар, начальник районного управління юстиції Василь Кошелюк, прокурор прокуратури району Світ­лана Сілецька, представник ДПІ у районі Марія Ясінська, Мирослава Романовська (ОО «Християнська асоціація молоді та сім’ї»), Роман Клим (газета «Верховинські вісті»), представники громадських організацій району: Іван Гречук («Патріоти Гуцульщини»), Петро Пониполяк (громадська рада при РДА), Юрій Стенчук («Ветерани правоохоронних органів району»), начальник РВ УМВС Олександр Прокопчук, голова громадської ради при РВ УМВС Ольга Соломійчук, член Української організації моніторів дотримання прав людини в правоохоронних органах Тарас Пантелюк, фахівці із соціальної роботи РЦСССДМ та інші.
    Василь Костів ознайомив учасників «круглого столу» з функціями Уповноваженого Верховної Ради з прав людини при здійс­ненні парламентського контролю, структурою секретаріату. Особливу увагу на сьогоднішній день Уповноважена ВР Валерія Лутковська приділяє залученню широкого кола громадськості до реалізації національного превентивного механізму, що здійснює моніторинг із попередження катувань та жорстокого поводження в місцях несвободи, яких на території України налічується близько 6 тисяч. На Івано-Франківщині цей механізм розпочав роботу з вересня ц. р. Спільно з активістами ГО «Голос» здійснено сім виїздів-перевірок без попереджень.
    Підписано меморандум про спів­робітництво між обласним омбудсменом Василем Костівим та головою громадської ради при РВ УМВС Ольгою Соломійчук. Обумовлено шляхи співпраці та створення у ра­йоні громадської приймальні омбудсмена.

Тарас Пантелюк
начальник відділу соціальної роботи РЦСССДМ

Переглядів - 222
Обласні новини

вологість:

тиск:

вітер: