Геноцид українців
Геноцид українців
21-11-2013
Політика

    Про ці страшні трагічні сторінки в історії України почали дізнаватися правду тільки наприкінці 80-х років минулого століття. Хоча багато старожилів нашого краю (в ті роки Західна Україна перебувала під польським поневоленням), згадували про страшний голодомор на Великій Україні.
    Дослідники довели, що голод 1932-33 років – це зумисно організований сталінською владою  геноцид українського народу. У партійних документах збереглися свідчення про те, що восени 1932 року організовувалися з України так звані зелені ешелони для забезпечення промислових центрів Росії продуктами харчування до жовтневих свят. Вивозили навіть квашені огірки, капусту та помідори. Голод не був наслідком посухи чи неврожаю, а став результатом цілеспрямованої політики сталінсько-комуністичного режиму. Шляхом тотального вилучення харчів, блокади сіл і цілих районів, заборони виїзду за межі голодуючої України, провладний комуністичний режим створив для українців умови, несумісні з життям. Такі дії влади визнано злочином і вони відповідають визначенню геноциду відповідно до Конвенції ООН.
    У 2006 році з ініціативи тодішнього Глави держави В.Ющенка Верховна Рада України прийняла Закон «Про Голодомор 1932-1933 років в Україні», яким Голодомор визнано геноцидом українського народу.
    В 2010 році Апеляційний суд Києва підтвердив висновки слідчих СБУ про організацію вчиненого в 1932-33 роках на території УРСР керівництвом більшовицького тоталітарного режиму – Сталіном, Молотовим, Кагановичем, Постишевим, Косіором, Чубаром та Хатаєвичем геноциду українців.
    Понад 20 країн світу визнали офі­ційно голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу.
    Вшануймо пам’ять молитвою, запалім свічки пам’яті, поклонімося праху померлих.

    22 листопада 
15.00 – в залі засідань районної ради – година-спомин пам’яті жертв голодомору
16.00 – покладання квітів та вінків до пам’ятного знаку «Закатованим за волю» та поминальна панахида (с-ще Верховина, вул. Набережна)

    23 листопада
16.00 – Всеукраїнська акція «Запали свічку»
17.00 – похід представників громадськості, політичних партій, молоді із запаленими свічками від Співочого поля до пам’ятного знаку на вулиці Набережній

Переглядів - 175
Обласні новини

вологість:

тиск:

вітер: