Зміни – це нелегко, але вони потрібні
Зміни – це нелегко, але вони потрібні
09-12-2013
Здоров'я

  Нещодавно на посаду заступника головного лікаря із медичного обслуговування ЦРЛ призначено Уляну ПЕТРУС-ЗІТИНЮК, яка розповіла нам про своє бачення медичної реформи.
  -Медичну допомогу населенню району надають 43 лікувально-профілактичні заклади, зокрема, центральна районна лі­карня, дві дільничні лікарні, дві лікарські амбулаторії та 38 ФАПІв. Розумію, що реформа охорони здоров’я – найскладніша і найделікатніша серед інших реформ.
    Хвилює, найперше, низька заробітна плата персоналу, відсутність єдиних державних тарифів на медичні послуги та медикаменти, ре­гіо­нальна диспропорція в оснащенні медичним обладнанням, високий рівень загальної захворюваності.
    Для забезпечення ефективної та якісної медичної допомоги населенню район потребує: додатково 20 сімейних лікарів; відкриття сільських амбулаторій загальної практики сімейної медицини; по­ліп­шення фінансування первинного рівня надання медичної допомоги; зміцнення матеріально-технічної бази; залучення до співпраці сільських голів, соціальних працівників, підтримання тісного зв’язку з медсестрами, які працюють у школах; відкриття, за можливістю, аптечного кіоску у віддалених ФАПах.
   Хто з нас може ризикнути довірити власне здоров’я закладу, в якому нічогісінько немає, крім рук лікаря? Медицина – це технології. А де взяти на них кошти? Адже «первинка» вартує недешево. Але при одному і тому захворюванні на первинному рівні у 5 разів дешевше, ніж на вторинному, а в 25 разів дешевше, ніж на третинному. Це, дійсно, найдешевший метод надання медичної допомоги.
    Сімейні лікарі, які працюватимуть у сільських лікарських амбулаторіях, повинні володіти не лише загальними навиками, але й ультразвуковою діагностикою, а в районі функціонує тільки один УЗД-апарат.
    Доцільно районній раді звернутися із проханням про виділення додаткових коштів на проведення реформи в нашому районі. 

Ярослава Поп’юк

Переглядів - 189
Обласні новини

вологість:

тиск:

вітер: