Останній крок до громадянського суспільства
Останній крок до громадянського суспільства
16-12-2013
Політика

Громадянське суспільство – це суспільство, де на першому місці завжди стоїть честь і гідність людини, і де здійснюється контроль, щоб ця честь і гідність не принижувалася в різних сферах життя країни – у культурній, у громадській, у політичній. Таким чином, громадянське суспільство – це демократичне суспільство. Воно, фактично, є головною владою і стежить за тим, щоб його не принижували.

В останні листопадові дні цього року закордонні і вітчизняні газети написали про те, що в Україні народжується громадянське суспільство, і що стається це, загалом, завдяки молоді.

І це, дійсно, так. Ми вже протестуємо проти утисків свободи слова, проти заборон на мирні протести. Ми вже не готові миритися з тотальною корупцією, нечесним правосуддям, свавіллям силових органів. Словом, ми вже починаємо відстоювати свою честь та гідність.

Але, на мою думку, нам залишилося зробити ще один, останній, крок до громадянського суспільства – це зрозуміти, що таке суспільство контролює не лише професійність, але й честь і гідність своєї влади, бо знає, що лише влада, яка сама має честь і гідність, буде цінувати честь і гідність свого народу.

…Сьогодні, звісно, важливо, щоб на волю вийшли несправедливо заарештовані учасники нинішньої революції, щоб були покарані ті, хто бив невинних мітингувальників, щоб була підписана резолюція з Євросоюзом, і щоб відбулися тотальні перевибори, бо ні діючий Президент, ні діючий Кабмін, ні діюча Верховна Рада вже не мають морального права залишатися на своїх місцях. Але ще важливіше – розуміти, що робити далі.

Знаєте, коли на одному з телеканалів я побачив нещодавно, як головний Майдан «надихає», надриваючись, скандальний Бондаренко з «Батьківщини», я ледь не почав блювати… На тому ж Майдані стоїть Яценюк, Кличко, Тягнибок. Не здивуюся, якщо скоро там і підлизи-перебіжчики, як це завжди буває (наприклад, Жванія, що ще вчора був регіоналом. І ми йдемо до ситуації, коли в, так званому, новому українському політикумі зміниться лише статус політиків, але в самому політикумі залишаться старі-нові обличчя – все ті ж Арбузови, Турчинови, Олійники, Богословські, Колісніченки, Ляшки. Честь і гідність цих людей нам відома, а значить, можемо забути про те¸ що не буде принижуватися честь і гідність нашого життя.

Ми повинні зрозуміти, що понад двадцять останніх років життя в Україні було непорядне тому, що ми постійно приводили до влади одних і тих же непорядних людей, лише змінюючи їхній політичний статус, і повинні перестати нарешті наступати вже на ці граблі.

Ми маємо дати шанс зовсім новим політикам, які, окрім інтелектуальності і професійності мають мати ще честь і гідність. Лише це кардинально змінить країну. Звісно, ми не застраховані від помилок – в душу ж людині не заглянеш (у 2004 ми вже раз обпеклися). Але на те ми й громадянське суспільство, щоб в разі чого, одразу ж показати такій людині червону картку.

Ми мусимо зробити цей останній крок до громадянського суспільства. І зробити його негайно, в рамках ще цієї революції. Поспішаймо!

 

Ярослав Гапчук,
с.Ільці

Переглядів - 160
Обласні новини

вологість:

тиск:

вітер: