Друга річниця парку
Друга річниця парку
17-12-2013
Екологія

У Національному природному парку «Верховинський» з нагоди другої річниці його створення відбувся «круглий стіл» на тему: «Роль НПП «Верховинський» у забезпеченні збалансованого розвитку території, збереженні природи і культури Верховинщини».

Участь у засіданні взяли керівники органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, зокрема: керівник апарату РДА Василь Бровчук, начальник відділу культури і мистецтв Мирослава Корнелюк, заступник начальника управління освіти, молоді і спорту Петро Ковбаснюк, начальник управління сільського господарства Олег Величко.

Вітаючи учасників «круглого столу», директор НПП «Верховинський» Михайло Нечай підкреслив, що парк створений Указом Президента В.Ющенка у 2010 році, а 3 листопада 2011 року парк почав працювати, як юридична особа. У НПП набрано відповідний штат працівників у складі 100 осіб. Зокрема, люди, які працюють у державній охороні, отримали відповідні навики, пройшли вишкіл, отримали зброю, форму і охороняють територію парку. Крім того, після закінчення проектування землі і робіт з організації території, матимемо дорожню карту, яка дасть можливість науково підтвердити зону заповідності та рекреації. Відділ рекреації зробив багато щодо маркування маршрутів, розподілу зон, які вважаються рекреаційними. 

У другій половині цього року парк отримав кошти, які виділив уряд і Міністерство на проведення землеустрою, проведення робіт з організації території і закупівлю пожежної техніки. Науковий відділ склав «Літопис природи» – книгу, яка складає 340 сторінок. Літопис реєструється у відповідній установі, потім його затверджує науково-технічна рада, а згодом здається до Міністерства екології та природніх ресурсів, і знаходиться як історичний матеріал і продукт праці наукової установи.

Про стан формування служби державної охорони природо-заповідного фонду та про перспективи використання рекреаційного потенціалу парку в контексті соціально-економічного розвитку території району розповіли заступники директора Михайло Пониполяк і Дмитро Стефлюк.

 Із основними етапами наукових досліджень на території парку ознайомив присутніх начальник наукового відділу Ярослав Зеленчук. Також виступили Ярослав Форгіль – начальник відділу рекреації та пропаганди екологічної освіти, та Василь Поп’юк – начальник відділу державної охорони.

Під час жвавого обговорення учасники «круглого столу» обмінялися думками з приводу подальшої діяльності установи, спрямованої на забезпечення розвитку природоохоронної діяльності, рекреаційної та еколого-освітньої роботи, а також сталого соціально-економічного розвитку регіону.

Учасники «круглого столу» прийняли відповідну резолюцію.

Переглядів - 244
Обласні новини

вологість:

тиск:

вітер: