Гімн змін +ВІДЕО
Гімн змін +ВІДЕО
20-12-2013
Новинки музики

 

Репер Artisto (Ростислав Хитряк) родом зі Львова, але майже півжиття прожив у Німеччині. Хлопця вражає несправедливість в Україні. Аби змінити це, він почав писати соціальний реп. Це могла би бути класична історія, яких трапляються тисячі. З України мігрують цілі родини, щоб шукати краще життя за кордоном. Поступово зв’язки людей із батьківщиною слабшають. Але в Ростислава Хитряка вийшло навпаки. Проживши майже півжиття за кордоном, 29-річний молодий чоловік зрозумів, що хоче змінювати на краще саме Україну, розповідає Німецька хвиля.

Узявши псевдонім Artisto, він написав пісню в стилі реп “Revolution Ukraine”, яку називає також “Гімн змін для України”. У ній Ростислав просто, але проникливо називає соціальні проблеми, які вразили його в Україні: пенсіонери-жебраки, діти-сироти, що мешкають на вулицях; корупція, від якої ніде сховатися.

За допомогою друзів хлопець зняв кліп на пісню й виставив його в інтернеті напередодні дня Незалежності України. На сайті проекту “Revolution Ukraine” Ростислав Хитряк закликає всіх небайдужих приєднуватися до його ініціативи.

На початку 1990-х на львівському заводі, де працювала мати Ростислава, майже перестали виплачувати зарплатню. Аби прогодувати себе й дитину, жінка продавала валюту на ринку, возила на продаж одяг із В’єтнаму, а згодом подалася на заробітки до Німеччини. Коли Ростиславу виповнилося 16, мама наважилася перебратися за кордон із сином.

Приїхавши з базовими знаннями німецької і зовсім не знаючи англійської, він серйозно зацікавився навчанням і вже за півроку найкраще в класі написав твір – інтерпретацію пісні Джона Леннона “Imagine”. Юнак поставив собі ціль – перейти до гімназії, а потім вступити до університету. Для цього необхідно було мати високі оцінки.

Після успішного закінчення гімназії Ростислав вступив на юридичний факультет, але за рік зрозумів, що, як йому здалося, почасти зарозуміла юридична еліта – не для нього. Хлопець переїхав до Кельна і здобув акторську освіту в Театральній академії. Переворот у його свідомості стався влітку 2012-го, коли Ростислав на місяць поїхав до України.

“Мені завжди боліли бідність і несправедливість, які я бачив в Україні. Особливо пенсіонери, старі й нікому не потрібні, які за копійки продають на вулицях букетики квітів, горішки, петрушку… Я почав говорити з друзями, що це неправильно, так не може бути. Всі казали: ти не можеш нічого змінити. Я зрозумів, що змінювати треба”, – так почалася історія Artisto.

Після презентації пісні його часто запитують, чи повернеться він до України. “Звичайно, в Німеччині краще. Є більше можливостей розвиватися, заробляєш більше, медична допомога, освіта – все на рівні, все працює”, – міркує Ростислав. І додає: “Але я не можу жити тут і знати, що можу щось робити, але не робити цього. Хочеться щось дати нашим людям, бо їм це більше потрібно. У Німеччині це була би просто робота в театрі”.Хто він, автор гімну змін для України? 

Переглядів - 240
Обласні новини

вологість:

тиск:

вітер: