Віче прославляє Христа
Віче прославляє Христа
15-01-2014
Політика

 

Уже вдруге в цьому році верховинці та жителі прилеглих сіл зібрались біля ялинки у Верховині на народне віче.
На попередньому віче утворено координаційну раду Всеукраїнського об’єднання «Майдан», до якого ввійшли голови опозиційних партій та громадські активісти району.
Традиційно віче розпочалось із виконання Гімну України, молитви та благословення декана УГКЦ Романа Болехівського.
Василь Триндохір, член координаційної ради, ознайомив присутніх із щоденником майдану на наступний тиждень з тими кроками, які вже зроблено на підтримку майдану. Він особисто провів експромт-майдан в управліннях освіти РДА та Пенсійного фонду України в районі, підготовлено звернення. Планується проведення майстер-класів на теми: «Майдан мирний, майдан безпечний», «Про підготовку та організацію страйку», «Майдан у групах».
Священик Іван Рибарук, який з колядницькою партією перебував на Майдані у Києві, поділився враженнями від пережитого та побаченого у столиці. Він зазначив, що Майдан живе піснею, молитвою, благословенням. Гуцульська коляда зняла той стан напруги, який відчував кожен із присутніх на Майдані, тому що колядники – це лицарі, це козаки, це довбуші, які справді свідчать про народження Христа, який приносить нове життя, яке вже зародилось, яке живе, триває, набирає силу і дійде до того що ми всі оживемо.
Ганна Бойчук привітала присутніх зі святами та закликала всіх молитися та підтримувати Майдан, вірити, що Україна була, є і буде. Треба боротися за те, щоб наші діти ніколи не були рабами.
Іван Маківничук, голова РО ВО «Свобода», у своєму виступі зазначив, що зараз різні сили хочуть заглушити Майдан провокаційними методами. Ми повинні об’єднуватись, створювати осередки в селах.
Член координаційної ради та активна учасниця Майдану Валентина Іванійчук привітала всіх присутніх зі святами, наголосивши, що вона є часткою великого українського народу і висловила свою думку на події, що відбуваються, провівши паралель між Майданом під час Помаранчевої революції і сьогоднішнім Майданом, зазначивши, що основним гаслом Помаранчевої революції була побудова демократичного суспільства. Дала оцінку побиття Юрія Луценка. Тільки проведенням референдумів, чесних виборів, законослухняністю можна досягнути змін в Україні.
Василь Зузяк, активний учасник Майдану, зачитав текст історика і публіциста О.Прилипка «Казани з кашею від ворогів наших». Запропонував текст присяги та статут члена ВО «Майдан». Думки з цього приводу учасників Майдану розділились.
Оксана Сусяк, голова РО партії «Конгрес Українських Націоналістів» подякувала учасникам автомайдану, які цього разу проїхали селами Красник, Топільче, Зелене, Шибене, доїхавши до прикордонної застави. «Поки ми є, в нас є сила. Не шукаймо причин не бути на Майдані. Віддаймо хвилини, здоров’я, сили за перемогу», – такі основні тези її виступу.
Священик Юрій Мануляк розповів про мету перебування на Майдані. Закликав прославити Господа колядою. Священик Роман Болехівський освятив національні прапори та прапори політичних партій, що були на майдані.
Завершилося віче колядою «Нова радість стала» та віншуванням маленьких колядників.

______________________________________________________

Оксана Чубатько

Переглядів - 265
Обласні новини

вологість:

тиск:

вітер: