Журналісти відстоюють право на професію
Журналісти відстоюють право на професію
24-01-2014
Політика

Івано-Франківська обласна організація Національної спілки журналістів, як і вся журналістська спільнота України, занепокоєна подіями, які за останні кілька днів перекреслили демократію та свободу слова в нашій країні, зокрема, прийняттям законів, котрі, фактично, запроваджують цензуру, а також проявами насильства у відношенні до журналістів з боку представників силових структур.

Ми підтримуємо позицію з цього приводу Національної спілки журналістів України, Незалежної медіа-профспілки та Комісії з журналістської етики, які у своїй заяві констатують: у країні відбувається масштабний наступ з боку влади на журналістську професію. Понад 30 журналістів постраждали під час зйомок масових протестів та сутичок мітингувальників із правоохоронцями на Європейській площі та вулиці Грушевського у Києві 19 і 20 січня. Є кілька задокументованих свідчень журналістів про те, що співробітники спецпідрозділу «Беркут» умисно стріляли в представників преси гумовими кулями та кидали світлошумові гранати. Багато наших колег тепер у важкому стані, і ми переконані, – зазначено в заяві, – що відповідальність за це безчинство має нести нинішня влада, котра віддає такі злочинні накази.

Також нас обурює позиція Президента України Віктора Януковича, який, нагадаємо, свого часу засуджував ініціативи прийняття «Закону про наклеп». А нині без вагань підписав Закон про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів...», яким вводиться кримінальна відповідальність за наклеп та, фактично, запроваджується цензура. Крім цього, закон суттєво обмежує свободу висловлювань в інтернеті та утискає права журналістів, що працюють в онлайн-медіа. Таким чином, закон «Колесніченка-Олійника» обмежує права громадян на доступ до об’єктивної інформації.

Вважаємо, що така позиція влади – не що інше, як цинічне і свідоме знищення незалежної журналістики в Україні та намагання перетворити журналістику на пропагандистську машину, яка висвітлюватиме виключно позицію влади. Висловлюємо категоричне несприйняття ухвалених незаконним чином диктаторських законів.

У час випробувань ми закликаємо всіх журналістів виявити максимальну мужність і солідарність, взаємопідтримку та взаємовиручку, аби не дозволити знищити свободу слова в Україні та відстояти наше право на професію.

Переглядів - 227
Обласні новини

вологість:

тиск:

вітер: