Мовчати і сидіти вдома вже не можна!
Мовчати і сидіти вдома вже не можна!
24-01-2014
Політика

У день нь Соборності у Верховині від­булося віче, яке традиційно розпочалося з молитви. Молитви за всіх, хто в Києві на Майдані, де сьогодні вирішується доля України, а також молитви за тих, хто вже, на жаль, за останні дні протистояння людей і влади відійшов у Вічність. Відійшов, як герой і великомученик за Україну.

«Дуже сумно говорити у цей час, коли вже є жертви – бандити не здатні до дипломатичного спілкування. Але я горджуся цим народом, який не здається, який іде на жертви. Будьмо гідними сьогодні, щоб завтра могти дивитися в очі навіть собі самому. За словами Христа, «не бійтеся тих, хто вбивають тіло, а душі вбити не можуть, а бійтеся радше тих, хто вбивають душу», – сказав о. Роман Болехівський.

Поет Орест Князький висловив жаль із приводу того, що одне з найбільших свят українського народу – День Соборності та День Свободи ми так відзначаємо. Також звернувся до Віктора Януковича, котрий виявився не творцем Української держави, а її руйнівником, покаятися у своїх злочинних діях, основні з яких – заперечення геноциду проти українського народу; підписання Харківських угод; прийняття мовного закону. «Ви вже опустилися до рівня Чаушеску, Каддафі, Хусейна – далі уже немає куди. Ви переступили усі моральні закони. Ви ведете країну в безодню громадянської війни. Ви звершили святотатство, за яке ви і ваші діти до сьомого коліна будуть прокляті. Ви маєте стати на коліна перед українським народом, покаятися і скласти свої повноваження».

Голова районної ради Ярослав Кікінчук зачитав рішення, прийняте 21 січня на сесії обласної ради, яке учасники Майдану у Верховині одноголосно підтримали.

Священик Ігор Рибенчук наголосив на тому, що воля і свобода – це різні речі. Воля нам дана від Господа, її у нас ніхто не може відняти: ні Президент, ні влада, ні тюрма, ні життя, ні смерть. А свобода – це те, як ми своєю волею розпорядимося. Це як образ і подоба Божі. Образ нам даний, а подобу ми повинні напрацювати. Так само, як і здобути свободу.

На прохання верховинців, що на Майдані у Києві, отець Іван Рибарук виголосив гасло «Бог, Людина, Україна!» та перефразований, оновлений Гімн «Вже воскресла Україна...». Просив навіть не допускати думки про поразку Майдану, закликав усіх постійно молитися.

Також від імені учасників Майдану звернувся до депутатів усіх рівнів приходити на віче та запросив голову РДА В.Гондурака прийти на Майдан.

Ярослава Готич з Ільців передала прохання юнаків, що служать у МВС, блокувати військову частину в Івано-Франківську, бо вони не хочуть їхати до Києва і ставати на другий бік барикад від свого народу.

Виступили також Святослав Бельмега з Устерік та голова РО партії ВО «Свобода» Іван Маківничук, а верховинські поетеси Ганна Ілійчук та Галинка Верховинка зачитали свої щойно народжені вірші.

Голова координаційної ради верховинського НО «Майдан» Василь Мицканюк оголосив, що зібрано 26 тисяч 730 гривень пожертв на Майдан і ці всі кошти вже використано. І попросив знову допомогти, оскільки бажаючих їхати до Києва є багато, щоб підмінити тих, хто поїхав туди ще в понеділок. І відразу ж учасники Майдану зібрали понад 4 тисячі гривень і, за пропозицією Оксани Чубатько, звернулися до керівника автопідприємства Володимира Барана з проханням надати автобус.

Молодий юнак з Ільців Юрій Рогатинюк закликав усіх своїх ровесників та всіх чоловіків їхати до Києва: «Ми повинні тепер бути там!».

 

Переглядів - 241
Обласні новини

вологість:

тиск:

вітер: