Лижі не їдуть
Лижі не їдуть
04-02-2014
Спорт

На території України досі немає якісних тренувальних баз для зимових видів спорту, називає Сафіуллін головну причину посереднього виступу вітчизняної збірної на Іграх.

Тренування і турніри національного рівня з біатлону, фрістайлу, гірських лиж, стрибків з трампліну можна проводити лише на єдиній базі – Тисовці у Львівській обл., але цього вкрай мало, вважають фахівці.

Результат відсутності інфраструктури для підготовки – провал на минулій зимовій Олімпіаді 2010 року в канадському Ванкувері, де українці не взяли жодної медалі

Результат відсутності інфраструктури для підготовки – провал на минулій зимовій Олімпіаді 2010 року в канадському Ванкувері, де українці не взяли жодної медалі.

 Медальну потенцію української збірної неспроможні підвищити навіть високі призові від держави, які значно перевищують аналогічні виплати в більш розвинених спортивних державах.

 Проте такі винагороди аж ніяк не є запорукою перемог, вважають експерти, а їхня відсутність не означає, що спортсмени не стануть битися за рідний прапор за відсутності бонусів.

 Так, наприклад, НОК Швеції і Норвегії заявили, що на Олімпіаді в Сочі для їхніх медалістів не передбачено грошової винагороди.

 «Країна воліє вкладати відповідні фінансові кошти в розвиток спорту, а також пошук та подальшу підготовку молодих обдарувань», – пояснив своє рішення Стефан Ліндеберг, глава шведського олімпійського комітету.

 А між тим норвезькі спортсмени є лідерами за кількістю нагород на зимових Олімпіадах останніх десятиліть.

 А в Україні внаслідок поточного недофінансування олімпійського резерву катастрофічно впав, наприклад, рівень тренерської школи у фігурному катанні, якою славився СРСР, зазначає Євген Ларін, президент національної федерації цього виду спорту. Найкращі наставники, за його словами, давно працюють за кордоном.

 «Команда [на чемпіонаті 2014 року в Угорщині] виглядала як ніколи погано», – резюмує Ларін, не приховуючи, що найближчим часом склад національної збірної, швидше за все, буде значно оновлено, і першою ластівкою вже стала Хікін-Кеннеді.

 Питання в тому, чи прийдуть на зміну нинішнім учасникам збірної сильніші виконавці. Схоже, як і у випадку з американкою, вітчизняні чиновники чекають імпульсу ззовні, – так міркують у спортивних колах.

 Наприклад, чиновники плекають надії, що право приймати XXIV зимові Олімпійські ігри, які відбудуться у 2022 році, виграє Львів. Відповідну заявку НОК подав у листопаді, а місто-переможець буде назване на сесії Міжнародного олімпійського комітету в липні.

Якщо Україна отримає право приймати Олімпіаду, то, за попередніми розрахунками, в організацію Ігор-2022 необхідно буде вкласти не менше $ 3 млрд, 70% з яких ляжуть на плечі державного бюджету

 Якщо Україна отримає право приймати Олімпіаду, то, за попередніми розрахунками, в організацію Ігор-2022 необхідно буде вкласти не менше $ 3 млрд, 70% з яких ляжуть на плечі державного бюджету. Інфраструктуру влада передбачає звести у Львові, а також поблизу об'єктів Тисовця і гірського масиву Боржава в Закарпатській області.

 А поки що в умовах дорожнечі зимових видів спорту українським олімпійцям залишається сподіватися лише на власні м'язи і силу духу – очікувати системно високих результатів від збірної не доводиться, жалкує Авдиш.

 «Найближчим часом будуть лише спонтанні перемоги», – підсумовує експерт.

Олімпійська скарбничка
Чемпіони зимових Ігор незалежної України

2006, Турин, Італія
Лілія Єфремова
Біатлон, 7,5 км
бронза

Руслан Гончаров та Олена Грушина
Фігурне катання (спортивні танці)
бронза

1998, Нагано, Японі
Олена Петрова
Біатлон, 15 км
срібло

1994, Ліллехаммер, Норвегія
Валентина Цербе
Біатлон, 7,5 км
бронза

Оксана Баюл
Фігурне катання
золото

Дані НОК України

Переглядів - 233
Обласні новини

вологість:

тиск:

вітер: