Поїздка із Верховини до Гриняви, або Хто навчить водіїв автобусів ввічливості?
Поїздка із Верховини до Гриняви, або Хто навчить водіїв автобусів ввічливості?
14-02-2014
Цікаве

Доводиться часто користуватися громадським транспортом, але такого бардаку, який виник у нашому районі, раніше не було. Водії автобусів зробилися «малими царями» – що хочуть, те й роблять із пасажирами. Та про все – по порядку.

З автостанції у Верховині о 18.30 год. відправляється автобус до Пробійнівки. У цьому напрямку це останній і єдиний автобус, тож не дивно, що ним намагаються поїхати всі.

...Люди мерзнуть на вулиці. За 5 хвилин до відправлення приходить водій і впускає пасажирів, яких у автобус заходить 40-50 осіб, а ще в кожного є сумка, бо скупилися в райцентрі. Потім водій іде обілечувати, ступаючи на сумки, починається штовханина, нарікання. Водій тоді каже: «Не подобається – їдьте на таксі». Цей процес триває півгодини, а люди тісняться у «ПАЗику».

Вирушили з автостанції о 19.00. Так, із горем пополам, доїхали до зупинки на Вигоді. Людей у автобусі багато, а відчиняються тільки передні двері. Водій то закриває двері, то відчиняє і свариться, щоб виходили швидше, бо у нього «солярка горить». Ще не всі пасажири повиходили, як водій закриває двері і вирушає. Світло в салоні гасне, водій вмикає музику на «повну катушку» і не зважає на те, що кажуть пасажири. Старенькі люди та діти із задньої частини салону просять зупинитися біля автозаправки. Він цього не робить, каже, що має ставати тільки на автобусних зупинках, і гальмує аж у центрі с.Устеріки. Тож старенька жіночка з малими дітьми та сумками змушена повертатися назад 2 км, а це зимовий час, на вулиці вже темно та лютує негода.

У Стебнях є зупинка – Феркалівський Потік, але водій її також ігнорує, знову змушуючи людей повертатися назад пішки. Потім зупинявся тільки в центрі кожного села, був невблаганний та ігнорував прохання пасажирів ставати на проміжних зупинках.

Нарешті приїхали до Гриняви, де водій зупинився і пішов вечеряти. Не було його 40 хвилин, а люди мерзли в автобусі та нервували, бо багатьом ще потрібно доїхати до Пробійнівки та Грамітного, а годинник уже показував далеко за 21-шу годину.

Як вони вже доїхали – не можу сказати, бо я вийшов біля дому. Правда, водій сам зупинився, я його про це не просив, хоча був налаштований їхати до центру села, а потім повертатися, як це робили більшість пасажирів цього рейсу.

Наступного дня автобус вирушає із Пробійнівки о 5.30 год. До Гриняви він приїздить за півгодини. Мені знову доводиться їхати до райцентру у справах. Люди стоять на всіх зупинках, які напередодні водій ігнорував, але тепер водій зупиняється кожному і будь-де. Невже зранку в нього інші правила?

Важко зрозуміти, чому люди не реагують на таке неподобство? Не второпаю, за якими критеріями беруть подібних горе-водіїв на роботу.

Варто навести порядок на автостанції у Верховині, бо «пробійнівський» має вирушати о 15 год., а відправляється з автостанції як мінімум на півгодини пізніше і, таким чином, переманює пасажирів із «голошинського» рейсу. Також варто, щоб у пасажирів перевіряли квитки до часу відправлення, а не тоді, коли автобус має вже бути в дорозі; щоб транспорт вирушав у призначений час; щоб керівництво АТП провело відповідну співбесіду з водіями про тактовне поводження з пасажирами – чи то люди похилого віку, чи то діти. Найчастіше водії «зганяють» злість саме на них, відчуваючи, що ця категорія пасажирів не зможе заступитися за себе.

Я не називатиму прізвища водіїв, але, сподіваюся, що вони впізнають себе і намагатимуться стати ввічливими і доброзичливими до пасажирів.

______________________________________________

Олексій Федорчак

сільський голова Голошино

Переглядів - 224
Обласні новини

вологість:

тиск:

вітер: