Після силовиків на Грушевського залишилися гільзи від бойових патронів
Після силовиків на Грушевського залишилися гільзи від бойових патронів
17-02-2014
Політика

Під час прибирання барикад на вулиці Грушевського в Києві журналісти вперше мали можливість побувати за укріпленнями Беркута.

 Під час перебування на місці дислокації силовиків журналісти виявили гільзи від боєприпасів польського, німецького, американського і чеського виробництва до рушниць 12 калібру. Про це розповів польський журналіст Петр Андрусечко, який і знайшов гільзи, повідомляє УНІАН.

  "У безпосередній близькості від барикади, але з боку Беркута валялися петарди, які не вибухнули, і коктейлі Молотова. Але найцікавішим були купи гільз від боєприпасів, які використав Беркут під час битви на Грушевського. Їхня кількість (сотні, якщо не тисячі) вказують масштаби застосування зброї", - пише він на сторінках видання Nowa Europa Wschodnia.

  Всього було виявлено чотири типи патронів іноземного виробництва, які відрізнялися за кольором, розповів журналіст.

  Червоні гільзи, від патронів виробництва французької компанії Spartan, а помаранчеві - чеської фірми Sellier&Bellot, білі  без розпізнавальних написів, але журналісти з США визначили, що вони американського виробництва.

  Сині боєприпаси були вироблені в Польщі фірмою FAM Pionki.

  "А тепер – найголовніше – на (сайті) FAM Pionki серед моделей боєприпасів сині патрони перебувають в розділі Спеціальні боєприпаси – бойові патрони, позначені символом LFT - 6.8 (12-й калібр). В патроні є 12 свинцевих дробинок", - пише Андрусечко.

  На сайті фірми не вказано, для чого застосовуються такі патрони. Разом з тим діаметр в 6,8 мм вказує на те, що це не дріб, а більш потужна картеч. На полюванні картеччю ведеться відстріл вовка, козулі, сайгака; застосовується картеч і для полювання на рись, кабаргу, дрібного кабана.

  Залишається невідомим, коли і на підставі якого договору дані боєприпаси були закуплені для правоохоронних органів України; для виконання яких завдань призначені патрони зі свинцевими дробинами і чи можлива самостійна модернізація патронів.

  Нагадаємо, в МВС стверджують, що у правоохоронців на вулиці Грушевського немає вогнепальної зброї і вони використовували травматичні боєприпаси.

 За матеріалами: УНІАН

Переглядів - 211
Обласні новини

вологість:

тиск:

вітер: