На переправі до Європи
На переправі до Європи
07-03-2014
Цікаве

Хто хоч раз останнім часом «пересувався» дорогою від Ільців до Шибеного, не міг не звернути увагу на вкрай розбитий автошлях та аварійний міст при в’їзді до села Красник. Це викликало велику стурбованість як жителів Красника, так і навколишніх сіл. Громада неодноразово зверталася до владних структур із проханням вирішити ці життєво важливі питання. Однак, зрушень ніяких не було. Навіть, більше. Згідно задекларованих намірів попередньої влади, на усіх рівнях мусувалося питання про будівництво дороги до румунського кордону. Тож міст у Краснику повинен був стати стратегічним дорожнім об’єктом до омріяного «вікна в Європу».

У селі вирішили створити ініціативну групу, до якої увійшла переважно молодь. Активісти й організували зустріч із керівництвом району та місцевою владою, при цьому попередивши чиновників, що якщо протягом трьох тижнів капітальний ремонт автодороги та аварійного мосту не увійде в активну фазу, вони перекриють рух транспорту на цій ділянці.

…Пройшло три тижні, а зрушень – нуль. Тож уповноважений від громади Красника Ярослав Бобрук виступив на народному віче у Верховині і попередив, що проїзд через міст перекривають, що і зробили наступного дня. Варту несли почергово жителі Красника, Дземброні, Зеленого, Шибеного. В окремі дні черговим жителі приносили продукти харчування.

До громадських активістів навідався перший заступник голови РДА Ю.Сіренчук та представники філії «Верховинська ДЕД». Прийняли спільне рішення вести будівництво громадським способом, використовуючи місцеві трудові ресурси і традицію толоки.

Для кожного виду робіт сформували бригади, технікою забезпечили дорожники, які спочатку спільно із жителями провели ремонтні роботи на об’їзній дорозі, а потім приступили до капітального ремонту мосту. В перші дні тут працювали більше двох десятків місцевих жителів та до десяти осіб із дорожньо-експлуатаційної дільниці. Красницькі підприємці Г.Сав’юк, С.Фіткалюк, Л.Мартищук та Ю.Рубаняк організували безоплатне харчування.

Лісоматеріали, згідно укладених договорів, виділили ДП «Верховинський лісгосп» (58 кбм) та Верховинський райлісгосп – 33 кубометри. Розпилення на трами та настил мосту безоплатно виконали підприємці С.Фіткалюк, В.Сумарук, В.Феркаляк, Р.Зітинюк та інші.

Як запевнили громадський активіст Я.Бобрук і депутат районної ради від села В.Тупилюк, у найближчі дні мостова переправа буде здана в експлуатацію.

____________________________________________

Василь Мануляк

Переглядів - 244
Обласні новини

вологість:

тиск:

вітер: