Яценюк представив у Раді пакет "антикризових заходів": повний список
Яценюк представив у Раді пакет "антикризових заходів": повний список
27-03-2014
Політика

Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк 27 березня під час виступу у Верховній Раді України, яке транслювалося в прямому ефірі телеканалу "112 Україна", представив проекти законів про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні (№ 4576) ("антикризовий пакет").

Так званий "Антикризовий пакет" передбачає проведення конституційної реформи, збільшення повноважень місцевої влади, скорочення чисельності органів виконавчої влади (-10%, або близько 24 тис. осіб), скорочення витрат на утримання державних органів влади та приватизацію об'єктів держвласності, які перебувають у держуправлінні справами (відзначимо, в цей перелік входить нерухомість в Конча-Заспі і Пущі-Водиці), а також знизити базу нарахування спецпенсій для прокурорів і суддів з 80% до 70%.

Крім того, Кабмін планує оновити систему оподаткування. Зокрема, пропонується вдвічі збільшити ренту корисних копалин, ввести ПДВ на операції з експортом зерна, податки "для багатих" (20% податку для людей, які заробляють більше 300 тис. грн і 25% податку для тих, які заробляють більше 500 тис.) і податки на пенсію понад 10 тис. грн. При цьому Яценюк зазначив, що в поточному році не планується вводити оподаткування доходів за банківськими вкладами. Відшкодування ПДВ уряд має намір здійснювати за рахунок видачі облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП).

Уряд також пропонує реформувати дотаційну гірничодобувну галузь. За словами прем'єра, оскільки більшість коштів, що виділяються на підтримку галузі, розкрадається, уряд ухвалив рішення знизити обсяг фінансування галузі з 13 млрд грн до 12 млрд грн. При цьому Яценюк заявив про намір здійснити поїздку в Донецьк і за підсумками зустрічей з шахтарями зайнятися розподілом дотаційних коштів.

Крім вищезазначеного, пакет антикризових заходів включає пропозицію щодо підвищення акцизів на сигарети і алкоголь і підвищення ціни на газ для населення. При цьому уряд не збирається змінювати прожитковий мінімум і мінімальну зарплату, проте планує проводити індексацію пенсій на рівень інфляції. Крім того, Кабмін має намір ввести програму підтримки малозабезпечених верств населення та покрити субсидіями збільшення тарифів ЖКГ для 30% малозабезпеченого населення.

Як повідомив Яценюк під час виступу у Раді, необхідність прийняття антикризових заходів обумовлена тим, що Україна перебуває на межі економічного і фінансового банкрутства. За його словами, загальний обсяг фіскального розриву становить 289 млрд грн і складається з дефіциту держбюджету (71,6 млрд грн), "нездійсненних" доходів держбюджету України, запропонованих урядом Азарова (34 млрд грн), втрат соціальним фондом (2,9 млрд грн), відсутністю коштів територіальних громад і проблем з адмініструванням податків (переплачений податок на прибуток і борг по відшкодуванню ПДВ). За словами прем'єра, прийняття запропонованих заходів дозволить забезпечити зростання економіки України вже в 2015 р.

Нагадаємо, що сьогодні Рада двічі відмовлялася розглядати пакет антикризових заходів, а лідер фракції "Партії Регіонів" назвав його "антинародним".

Переглядів - 209
Обласні новини

вологість:

тиск:

вітер: