Майстерність, помножена на професіоналізм (Фото, Відео)
Майстерність, помножена на професіоналізм (Фото, Відео)
09-04-2014
Наука

Не перестають дивувати освітяни Великоходацької школи. Високий професіоналізм усіх дружніх педагогів школи дозволяє їм дивувати, захоплювати, зацікавлювати, вірити та не втрачати надію. Так гамірно, цікаво, пізнавально, як було цього тижня у Великоходацькій школі, мабуть, не було ніде. Педагоги зробили все, щоб Шевченківський тиждень, як був ними організований, запам’ятався учням та гостям школи надовго. Але особливою подією у житті школи стало відкриття «Світлиці народного побуту», присвячену ювілею Кобзаря. Про це і не тільки розповідають директор школи Ірина Петрівна Сумарук та вчитель Світлана Францівна Андріяш.  

Сумарук І.П. : «З метою популяризації творчої спадщини Кобзаря, активізації патріотичного виховання, пов’язаного з іменем видатного митця, у школі проходить Шевченківський тиждень. Активно працює лекторська група учнів під керівництвом вчителів. Учні та батьківська громадськість школи постійно працюють над поповненням експонатів у світлицю. До 200-річчя великого поета кожен класний колектив долучився до загальношкільного проекту «Ім’я Шевченка у серці кожного з нас», розгорнув велику навчально-пошукову роботу з дослідженням невідомих сторінок з життя та діяльності Шевченка».

Ірино Петрівно, розкажіть детальніше про всю палітру різноманітних заходів у вашій школі протягом Шевченківського тижня?

По-перше, учні та педагоги школи щодня виконували літературно-музичні композиції. Це такий своєрідний віночок Кобзаревих віршів, які поставлені на музику в різні роки різними композиторами. Також ми проводили акцію «Ланцюг пам’яті», де учні читали вірші, конкурс читців серед вчителів школи, створили виставку фоторепродукцій картин Шевченка, випустили шкільну стінгазету «Кобзар» та провели конкурс учнівських творів під назвою «Мій Шевченко». Учні старших класів змагалися в конкурсі відеопрезентацій «Тарасовими стежками», а молодші змагалися в конкурсі дитячого малюнка та ілюстрацій до творів Шевченка. В п’ятницю провели загальношкільний фестиваль «Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття».

Андріяш С.Ф. : «Та особливою подією у житті школи стало відкриття «Світлиці народного побуту». Робота по її створенню тривала кілька років: педагоги та учні збирали експонати, фольклор, записували спогади старожилів про історію нашого села. В експозиції представлені вироби з дерева та кераміки, зачаровують своєю красою вишиті рушники, серветки, подушки, ікони, виконані різними техніками. Вони створені умілими руками наших вчителів та техпрацівниць. Особливу увагу відвідувачів привертає  жіночий та чоловічий одяг,  вишивка яких датована 30-ми роками минулого століття».

Світлана Францівна, з якою метою була створена світлиця, яка її основна місія?

Місія не тільки шкільної світлиці, а й самої школи полягає в успіху звичаїв та родинних традицій, підготовка та випуск у доросле життя компетентної особистості, конкурентно-спроможної  з демократичним світоглядом. Виховання юного українця неможливе без залучення з дитинства до скарбниці народної творчості, адже хто не знає свого минулого, не має і майбутнього.

Побувавши на відкритті, я отримав масу позитивних емоцій та вражень. Легендарні  вірші Шевченка читали педагоги школи: Зуб’юк Галина, Мартищук Надія та Володимир Вережак, а також цьогорічний призер районного конкурсу читців поезії Шевченка, учениця школи Соломія Сумарук. А учні 6 та 9 класів під керівництвом вчителя музики Юрука Івана виконали пісню «Думи мої». До речі, відео з цієї події ви можете переглянути на YouTube та на сайті vistiradio.com.ua, набравши назву «Кобзар: Великоходацькі освітяни».

Дирекція школи щиро вдячна усім педагогам, учням та батькам за цікаву та змістовну Шевченківську програму, за плідну співпрацю на благо школи свого рідного краю, своєї держави. А Великоходацькі освітяни обіцяють доносити і далі до прийдешніх поколінь вічне і невмируще слово нашого славетного Кобзаря Т.Г. Шевченка.

Олег Гапчук

Переглядів - 282
Обласні новини

вологість:

тиск:

вітер: