Операція в Ільцях під кодовою назвою «Му-му» перейшла в активну фазу
Операція в Ільцях під кодовою назвою «Му-му» перейшла в активну фазу
08-05-2014
Екологія

Невже всі ільцівчани – індуси і корова для них не тільки годувальниця, а й священна тварина? Вже більше десяти років з настанням літньої пори центром села, й не тільки, вільно розгулюють корови та бички. І щодня їх стає усе більше. Часто трапляються й нещасні випадки. За ці роки передчасно покинула цей світ не одна рогата, в першу чергу, через байдужість своїх господарів. Активно з цією проблемою на Ільцях почали боротися цього тижня. За ініціативи сільського голови Джоголюка Василя Михайловича та за підтримки місцевої самооборони й працівників МВС безгосподарських  корів заганяють в загін, на одну присадибну ділянку, та зачиняють. Потім, дочекавшись господаря, складають протокол у присутності представників правоохоронних органів. Протягом трьох днів складено двадцять два протоколи.

У ніч на 8 травня в загоні залишилось 10 корів, за якими так і не прийшли господарі, побоюючись, напевне, чималого штрафу. Тварини пробули тут усю ніч під охороною самооборони. Чотири корови здоїли, а решта – не вдалося. Зранку молоко передали до місцевого дитсадка.

Перші дні операції дають уже свої плоди. По-перше, безпритульних корів поменшало, по-друге, в деяких місцях з’явилися господарі-пастухи.

Ще з давніх-давен велика рогата худоба на Гуцульщині до Юрія ходила та пасла, де тільки могла. А ось уже після цього свята господарі виганяли її до толоки чи на спеціальні пасовища, або просто худобу виганяли на полонини. На жаль, у наш час і після Юрія стадо корів блукає селом, буває що і аж до перших днів вересня.

Переглядів - 368
Обласні новини

вологість:

тиск:

вітер: