Традиційно День журналіста верховинські медійники зустрічали в горах.(Фоторепортаж)13-14 червня
Традиційно День журналіста верховинські медійники зустрічали в горах.(Фоторепортаж)13-14 червня
17-06-2014
Цікаве

Одне з найвіддаленіших сіл Карпат, там де рідко ступає людська нога - село Нижній Яловець. Карпатська глибинка, де недоторканна природа, зелені карпатські ліси, абсолютно чисті водойми - все це манить і зачаровує...

В Нижньому Яловці на схід від центру села в радіусі 1 кілометра на схилі гори Дворелець, що у масиві Яловичорські гори, знаходиться унікальна пам'ятка природи та одна з наймальовничіших місцин Карпат - озеро Гірське Око. Озеро має й інші назви - Буковинське Око, Карпатське Око. Лежить на висоті 1028 метрів над рівнем моря. За формою воно нагадує око. Тому й така назва.

Навколо озера надзвичайно мальовничий пейзаж. Високі зелені ялиці немовби стіною захищають його від сильних вітрів та ніби красуються у водяному дзеркалі. Площа озера становить 0,8 гектара. Озеро має довжину 100 метрів, ширину - понад 60 метрів, а глибина сягає 6 метрів.

Озеро утворилося в результаті зсуву глинистих порід, який перегородив русло невеликого потічка-притоки річки Яловичора. З озера витікає невеликий потічок і впадає в річку Яловичора. 

  

 

Переглядів - 300
Обласні новини

вологість:

тиск:

вітер: