Радились гуцули
Радились гуцули
27-06-2014
Цікаве

У  Надвірній відбулося спільне засідання ради Всеукраїнського товариства «Гуцульщина» та Асоціації органів місцевого самоврядування регіону Гуцульщини (районні ради – Верховинська, Вижницька, Коломийська, Косівська, Надвірнянська, Путильська, Рахівська; міські ради – Коломийська і Яремчанська). В його роботі брав участь голова Івано-Франківської ОДА Андрій Троценко.
При розгляді питання «Про проведення ХХІІ Міжнародного гуцульського фестивалю» було заслухано виступи голів Надвірнянських: райради і райдержадміністрації Василя Поповича та Михайла Іваночка, голови Всеукраїнського товариства «Гуцульщина» Дмитра Ватаманюка й інших учасників засідання. Підтримано рішення органів Надвірнянської влади про підготовку і проведення чергового Гуцульського фестивалю 14-15 вересня цього року у місті Надвірна. Дату його проведення може бути перенесено хіба що при виникненні надзвичайних подій в країні. Наступний ХХІІІ Міжнародний гуцульський фестиваль відбудеться, згідно рішення з’їзду Всеукраїнського товариства Гуцульщина, в 2015 році у Рахові на Закарпатті.
Тривалий час у засобах масової інформації, у владних кабінетах і серед простолюду ведеться мова про вдосконалення територіального устрою країни – укрупнення районів і сільських рад. Тому жваво обговорювалось на засіданні питання « Роль та місце органів місцевого самоврядування регіону Гуцульщини у зв’язку з наближенням адміністративно-територіальної реформи в Україні». Доповідачі, голова Асоціації органів місцевого самоврядування регіону Гуцульщини Ярослав Кікінчук та директор Відділення Філія Гуцульщина НДІ українознавства Петро Шкрібляк¸й інші виступаючі наголошували на обхідності врахувати при здійсненні майбутньої територіальної реформи особливості гірських населених пунктів розпорошеності селянських господарств у горах. Складності рельєфу, бездоріжжя. Аби добре вивчити дану проблему, завчасно попередити небажання перекоси реформи в регіоні Гуцульщини, вирішили: із залученням визнаних науковців вищих навчальних закладів і практиків сусідніх областей провести у серпні в Надвірній науково-практичну конференцію; відстоювання інтересів гуцулів з даної проблеми у Кабміні і Верховній Раді України, делеговано: від Асоціації – голову Путильської районної ради Андрія Дутчака, від товариства «Гуцульщина» – члена ради Ярослава Кікінчука.
На засіданні розглянули питання «Про стан доріг у Карпатському регіоні» та підтримали звернення Верховинської районної ради з приводу забезпечення раціонального і ефективного використання лісових ресурсів в інтересах місцевих громад; про внесення змін у Податковий Кодекс України з метою зменшення орендної плати за використання полонин; про внесення змін у регіональну програму будівництва Міні-Гес у Карпатах, зокрема тимчасово зупинити спорудження на річках Верховинського району.
Підтримано ініціативу товариства «Гуцульщина» і журналу «Ґражда» про здійснення надзвичайно складного, але дуже потрібного інтелектуального проекту – підготувати і видати Гуцульську енциклопедію (3-4 томи), аби для прийдешніх поколінь систематизувати й видрукувати якнайбільший масив інформації і знань про наш рідний край та його людей, про традиції, матеріальну і духовну культуру гуцулів.

 

                Леся Ватаманюк-Клим

 

 

 

 

Переглядів - 158
Обласні новини

вологість:

тиск:

вітер: