Під тиском громади і Самооборони сесія Голошинської сільської ради скасувала дозволи на будівництво чотирьох міні-ГЕС на річці Білий Черемош.(+Фото та Відео)
Під тиском громади і Самооборони сесія Голошинської сільської ради скасувала дозволи на будівництво чотирьох міні-ГЕС на річці Білий Черемош.(+Фото та Відео)
14-07-2014
Політика

 

Сесія сільради скасувала дозволи на будівництво 4 міні-ГЕС на річці Білий Черемош. Більше того, обласна прокуратура також розпочала кримінальне провадження. В правоохоронців є підозри, що дозволи були видані з суттєвими порушеннями.

Сесія, яка скасувала дозволи була зібрана на вимогу місцевих мешканців. Людям урвався терпець, бо за їхніми словами, з ріки перестала пити худоба, неодноразово вони бачили, що у воді плавають якісь невідомі речовини.

І хоча скарг було чимало, ані місцеві, ані обласні чиновники не поспішали розбиратися в ситуації. І от після неодноразового перекриття дороги при в’їзді в село, справа зрушила з мертвої точки.

Приблизно два місяці громада блокувала дорогу при в’їзді у село Голошино, для того щоб заблокувати роботу підприємців, які споруджують на річці Білий Черемош міні-гідроелектростанцію.

Ще у 2008 році сільська рада розпочала давати дозволи на будівництво чотирьох ГЕС. Дві з них мало споруджувати ТзОВ "Гідропаувер", ще по одній – ТзОВ "Новосвіт" та приватний підприємець Валерій Миронюк. 

Тут будують і греблеві, і дериваційні ГЕС. Жителі села розуміють, коли буде великий забір води, буде зменшуватися рівень води в річці, відповідно зменшиться рівень ґрунтових вод. Всі вони живуть на рівні річки, відповідно зменшиться вода в колодязях. Сільська громада бачить, як  на річці Пробійнівка, де вже діють дві ГЕС, що там то є вода, то її нема, то вона брудна, то вона якась з мазутом. У громади села згоди жодної ніхто не питав. Вони рвуть скалу, це знову ж таки будуть провокуватися зсуви. Коли перегородять річку, зникне форель. А про який туризм можна говорити, якщо декілька кілометрів річка буде йти в іржавих трубах? Тому жителі категорично проти будь-яких ГЕС.

До речі, іржаві труби, вже четвертий рік зберігаються на території сусіднього села Яблуниця. Люди кажуть, що підприємство платить вісім тисяч гривень в рік сільраді за оренду землі, де вони розташовані.

Громада села ініціювала 7 липня позачергову сесію сільської ради з вимогою відмінити дозволи на будівництво міні-ГЕС у селі. У сесії взяли участь і жителі сусідніх сіл Біла Річка, через яке протікає однойменна річка, та представники обласної та місцевої Самооборони 

 

Голова сільської ради Олексій Федорчак виніс на сесію питання "Про припинення будівництва гідроелектростанцій на території Голошинської сільської ради».

Коли депутати підтримали це рішення, Самооборона та громада села наполягла, щоб сільська рада скасувала кожне рішення окремо, яке стосується будівництва міні-ГЕС, починаючи з 2008 року.

За словами сільського голови, кожен з так званих інвесторів пообіцяв внести в бюджет села по 300 тисяч гривень. На запитання, чи вивчав війт екологічні наслідки, відповів, що це не входить в його компетенцію.

У правоохоронців також виникло чимало запитань до того, в який спосіб видавались дозволи на спорудження малих ГЕС.

Зокрема, Верховинське РВ УМВС у Івано-Франківській області розпочало кримінальне провадження за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 366 КК України (складання, видача службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів, внесення до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, інше підроблення офіційних документів).

У правоохоронців виникли сумніви щодо законності наданих документів та є підозри, що в протоколи рішень Голошинської сільської ради, якими були виділена ділянка приватному підприємцю Миронюку під спорудження малої ГЕС на р. Білий Черемош були внесені неправдиві відомості. 

 

Київський природозасник Петро Тєстов, який слідкує за цією ситуацією, каже, що їхня організація неодноразово наголошувала, що видача дозволів на будівництво проводилась колишньою владою, тому потрібно зупиняти будівництво всіх малих ГЕС в Карпатах. І по кожній проводити повну перевірку всієї документації.  

Олеся Юряк(Прес-служба Самооборони району) 

 

Переглядів - 235
Обласні новини

вологість:

тиск:

вітер: