Україна очолила рейтинг країн за кількістю повернень продукції з Росії
Україна очолила рейтинг країн за кількістю повернень продукції з Росії
16-07-2014
Здоров'я

40 раз українським постачальникам в першому півріччі довелося повертати призначені для Росії продовольчі товари

Про це свідчать дані Россільгоспнагляду, пише газета "Капитал".

За даними відомства, з січня по липень по 14 партій повернули до Німеччини і Молдови, по 9 - у Литву і Нідерланди, 8 - у Польщу, 6 - до Угорщини, по 5 - в Латвію, Італію, Швецію та по 3 - в Австрію , Бельгію, Францію, Китай, Сербію. Два випадки повернення зафіксовано за датською продукції.

 

Українські продукти росіяни стали прискіпливо перевіряти ще в 2012 р. Тоді заборонили поставки всіх українських сирів. В результаті тримісячної блокади сировари недоотримали, за підрахунками Інституту економіки та прогнозування НАН України, близько $ 80 млн.

Наступний виток торговельної війни почався в 2013 р. в сегменті кондитерських виробів. Рік тому Росія через претензії до якості заблокувала поставки продукції найбільшого виробника українських солодощів - корпорації Roshen. У серпні 2013 російські чиновники склали список з 49 постачальників, продукція яких не відповідає їх стандартам якості, але згодом обмеження були зняті.

Початок 2014 ознаменувався забороною імпорту українських свиней через спалах африканської чуми у Луганській області. У лютому росіяни відмовилися від української курятини, заборонивши ввезення продукції «Миронівського хлібопродукту» (МХП) без пояснення причин. Відновили експорт частково тільки в травні.

Після анексії Криму - з березня - торгова війна почала набирати нових обертів і торкнулася всієї тваринницької продукції. Наприклад, вчора Россільгоспнагляд зупинив ввезення майже 40 т мороженої яловичини з України через порушення правил її зберігання та транспортування.

З 4 по 7 липня Россільгоспнагляд повернув до України 32 голови великої рогатої худоби і не пропустив до Криму 600 кг українського сиру та іншої молочної продукції через «грубого порушення в супровідній документації».

Із загального обсягу експортних поставок у першому півріччі Україна експортувала до Росії 75,43% сирів, 40,34% яловичини. Частка Росії в експорті свинини склала 33%, молока і вершків - 14%, масла вершкового - 84,61%, картоплі - 59,50%. Також в Росію виїхало 13,60% від загальних поставок цукристих кондитерських виробів і 44,4 0% шоколаду, свідчать дані Державної фіскальної служби.

Тільки сировари через претензії Росії в першому півріччі недоотримали, за оцінками експерта аграрних ринків асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» Аліни Жарко, більше $ 50 млн. За даними митної статистики, експорт сирів з України за цей же період склав $ 78,6 млн, що майже вдвічі менше торішнього показника. 

 

 

Переглядів - 147
Обласні новини

вологість:

тиск:

вітер: