Ще вчора СТО – сьогодні вже АТО. Мобілізація по-українськи.
Ще вчора СТО – сьогодні вже АТО. Мобілізація по-українськи.
28-07-2014
Політика

  

 

Тихо плаче Україна сльозами і кров'ю,

Кат будує своє "завтра" на горі людському.

Гірко плаче Україна і тяжко ридає,

Своїх синів, що померли, сльозами вмиває.

Плаче ненька Україна, плаче кожна мати,

Та, що сина відпустила волю здобувати...

                                                              Т.Г.Шевченко

 Коли мобілізуються прості хлопці, які просто не готові воювати проти професійних найманців, переважно чеченців, за плечима яких не одна воєнна компанія,вони вмить перетворюються на живе гарматне м’ясо. Питання готовності виходить на перший план, і навіть ті хлопці, які служили в армії півтора року, дехто з них навіть не стріляв ні разу, бо добудовував дачу генералу чи місяцями чистив картоплю, або ж тими місяцями сплавляв тихенько місцевим жителям дизпаливо, як вони будуть зараз воювати з «Градами», «Буками» і з тими ж найманцями. Який професійний супротив терористам можуть запропонувати ці солдати? Зараз за 45 днів до війська треба набрати 50 тисяч військових, в цей час у нас 30 тисяч спец призначенців, які отримують зарплати, професійно вчилися стріляти. Виникає питання, чому вони зараз не на Сході країни. Це ж найбільш підготовлена частина суспільства. Чому наші елітні загони миротворчих сил ООН зараз виконують свої місії в складі цієї організації  в Африці, а не захищають міста своєї країни від терористів. Простий хлопець з села, який хоч і уміє стріляти, ніколи не зможе бути кращим у воєнній справі від того, який все своє життя носить пагони і зброю. Тим паче, коли війною не охоплена вся країна, а бойові дії ідуть на території двох її областей.

Настає час морально-етичних питань: як таке можливо, щоб мобілізованому не піти на війну голим і босим, батьки, сусіди, друзі скидаються на амуніцію та їжу. Що ж це за армія така? А ще що за командири сидять в генштабі, коли слово «зрада» лунає чи не в кожному випуску новин. В  часи Середньовіччя повинен був воювати кожен за статевою ознакою: якщо ти чоловік, ти був змушений брати до рук зброю.  

 

 Зараз ми живемо в 21 столітті, де війна – це вже професія. Може людина, яка власне військово не готова, яка ще вчора працювала  на станції обслуговування чи водієм трамваю, влитися в цю гущу осколків, пострілів, вибухів, свисту залпового вогню, заглянути смерті прямо в очі? Чи може психологічно в одну мить воювати проти того, який запрограмований на вбивство і за що ще отримує гроші, а це дуже великі гроші? Зараз, коли контрактники в зоні бойового злагодження отримують 3000 грн, а уже безпосередньо в самому «пеклі», так званому АТО, 8000 грн, здається, жити самим патріотизмом стає все важче, тим паче, коли смерть ходить за тобою по твоїм же слідам і щохвилини дивиться на тебе через снайперський приціл. Не ті уже часи, мовляв, давайте хлопаки, зберімся і натовчем пики цим бандюкам-запроданцям. Психологічно та морально неготових людей у нас дуже багато, наша армія така бідна і настільки жалюгідна,що їй допомагають коштами навіть пенсіонери. Усі хлопці, які воюють зараз на Сході, справжні герої. Але у нас давно забули,що таке військово-патріотичне виховання, військовий обов’язок, велике питання з мотивацією, дуже багато людей просто не розуміють, за що вони повинні помирати і багато в чому вони, звичайно, праві.  

Натомість, за цими свідомим помилками, Україна втрачає життя своїх синів та вирішальний і невідновний ресурс війни – час.

На завершення наведемо цитату відомого львівського журналіста Остапа Дроздова: «Поки у війні не беруть участь діти можновладців, шановні матері, будьте досить уважними до теперішньої мобілізації».   

 

СЛАВА УСІМ ГЕРОЯМ УКРАЇНИ!!!ВІЧНА СЛАВА!!!

 

Переглядів - 270
Обласні новини

вологість:

тиск:

вітер: