Теща і зять: вічний конфлікт
Теща і зять: вічний конфлікт
27-10-2014
Цікаве

 Конфлікти між власною матір'ю і чоловіком змушені гасити більшість жінок. Улюблена дочка, вона ж дружина, змушена постійно перебувати між двох вогнів. Їй постійно доводиться гасити конфлікти і кидатися між ворогуючими сторонами, між мамою та чоловіком, не знаючи кого від кого і коли захищати. Протиборство між тещею і зятем існувало завжди, оскільки причина цього конфлікту в їх відносинах закладена спочатку. Теща і зять - це дві людини протилежної статі, різного віку, зі своїми звичками, уподобаннями, з різним життєвим досвідом, родом занять і поглядами на життя та його цінності. Але є тещі, які, незважаючи на всі суперечності, зуміли знайти спільну мову зі своїм зятем, а, значить, є можливість вирішити це вічний конфлікт.

 Сприйняття зятя

 

 Зять спочатку сприймає тещу як додаткове навантаження до дружини, як джерело всіх сварок, образ і конфліктів в новій сім'ї. Навіть якщо теща живе за сотню кілометрів від молодої сім'ї і приїжджає в гості раз на рік, то все одно її вплив на відносини в родині і, зокрема, на дружину, розглядається як шкідливе і занадто сильне. Відповідно, теща вважає зовсім інакше, вважаючи, що її втручання у справи сім'ї своєї доньки йде виключно на благо. А насправді виглядає все зовсім інакше, причому страждає від цього, здебільшого, улюблена донька і дружина.

 Зв'язок мами та доньки

 

 Теща і зять можуть конфліктувати і з іншої причини, яка полягає в прихильності дочки до мами і її небажання позбутися такої залежності. У цій ситуації молода дружина-за кожної сварки звертається за порадою до своєї матері, яка, в свою чергу, починає щиро захищати інтереси своєї дитини і втручається у справи молодої сім'ї, намагаючись вирішити їх своїм звичним способом. Зрозуміло, жодному чоловікові не сподобається, коли в його родині керує всіма справами хтось ще.

 Чужі помилки

 

 Упереджене ставлення зятя до майбутньої тещі може виникнути через його складних взаємин з власною матір'ю. Всі дитячі образи чоловіка на власну матір і розчарування, які вона викликала в дитини, переносяться на тещу. Інша причина конфлікту тещі і зятя полягає в інфантильності чоловіка. Особливо якщо його виховувала одна мама без батька. Чоловік починає порівнювати свою матір з тещею, причому результати таких порівнянь йдуть не на користь тещі. Зятя дратує в тещі абсолютно все, починаючи від голосу і до приготування їжі. І як би при цьому теща не намагалася згладити конфлікт, нічого не вийде, особливо якщо в житті сім'ї приймає участь і його мама. І найчастіша причина конфлікту - коли зять мимоволі проектує на тещу все своє невдоволення молодою дружиною і вважає тещу причиною всіх недоліків дружини. 

 

 Сприйняття тещі

 

 Інша сторона конфлікту полягає в тому, як теща сприймає свого зятя. Якщо їй вибір дочки сподобався, то вона сама піде назустріч і спробує налагодити стосунки. Але якщо теща категорично проти вибору дочки, то тут не варто чекати нічого хорошого, особливо якщо дама володіє важким характером і не йде ні на які компроміси. Така теща в своєму прагненні захистити улюблену дочку від невдалого вибору і прикрощів подружнього життя здатна на неймовірні вчинки. До того ж, у цьому протистоянні беруть участь ще двоє: тесть і дочка, тобто молода дружина. Тесть, частіше за все, намагається уникати участі в будь-яких конфліктах, до того ж чоловікам домовитися завжди простіше, особливо якщо у них є схожі інтереси. А молодій дружині і дочці доводиться розриватися між мамою та чоловіком. Дівчині доводиться з двох сторін вислуховувати постійні претензії, і два дорогих людини постійно змушують вибирати між собою. Зрозуміло, що ніхто з них ніколи не буває задоволений. А найгірше, що теща і зять не розуміють, наскільки важко для їхньої дочки і дружини постійно згладжувати всі конфлікти і суперечності і намагатися налагодити контакт між мамою та чоловіком. У найважчих випадках це навіть призводить до неврозу.

 Джерело: http://raut.ru/   

Скоро читайте на нашому сайті спеціальне розслідування кореспондента радіо "Вісті Верховини 101 7 FM" Олега Гапчука - "На Тещиній землі,чи споконвічна сага НЕлюбові" у нашому районі

Переглядів - 405
Обласні новини

вологість:

тиск:

вітер: