Готуйте «пальчики»
Готуйте «пальчики»
12-01-2015
Цікаве

 

Із 1 січня цього року в Україні розпочалося оформлення біометричних паспортів для виїзду за кордон, для оформлення яких необхідно звернутися виключно до підрозділу міграційної служби. Нагадаємо:

у серпні Президент Петро Порошенко підписав закон про внесення даних про відбитки пальців рук до відповідних закордонних паспортів.

Що представляє собою біометричний паспорт; чи готова міграційна служба до їх видачі; чи можна буде з ними їхати за кордон без оформлення віз? Відповісти на ці запитання редакція попросила керівника Верховинського РС УДМС Надію КІНДРАТЯК.

-Біометричний паспорт виглядатиме майже так само, як звичайний закордонний паспорт. Відмінністю буде електронний чіп, вмонтований в обкладинку паспортної книжки, а також спеціальна позначка на обкладинці, яка вказуватиме на його присутність.

На чіп записуватиметься інформація про особу власника, а також біометричні дані – оцифровані образ обличчя та підпис, відбитки пальців рук. Жодна особа або організація, окрім міграційної служби, оформити біометричний паспорт не зможе.

В УДМС у нашій області встановлено відповідне обладнання для виготовлення біометричних паспортів. Додаткове обладнання для оформлення паспортів нового зразку знаходитиметься на базі ДП «Документ», що знаходиться в обласному центрі за адресою: вул. В. Гнатюка, 29, оскільки очікується певний ажіотаж серед громадян для отримання біометричного паспорту.

Звертаємо увагу на те, що паспорти громадянина України для виїзду за кордон, оформлені та видані до 1 січня 2015 року, є чинними протягом усього терміну, на який їх видано. Замінювати їх на біометричні немає необхідності. Громадяни і надалі зможуть подорожувати світом із тими паспортами, котрі отримали в попередні роки.

Окрім цього, громадяни матимуть можливість оформити звичайний закордонний паспорт без чіпа. Він дещо відрізнятиметься від того, який видавався раніше, але процедура його оформлення взагалі не зміниться.

А для отримання біометричного паспорта вам необхідно прийти до пункту оформлення, подати заяву і паспорт громадянина України. Фотографування і сканування відбитків пальців здійснюватимуть працівники міграційної служби.

Важливими є те, що термін виготовлення документу складе не 30 днів, як було, а 20. У разі необхідності, паспорт можна буде виготовити в терміновому порядку – до 7 днів, а в нагальному – за 3 дні.

Ще одне нововведення: постановою уряду передбачено видачу паспорта на 10 років для виїзду за кордон громадянам, яким виповнилося 16 років. Це з позитивом відчують діти, котрі планують навчатися за кордоном. Крім того, починаючи з січня цього року, замість проїзного документу дитини, міграційна служба оформляє повноцінний закордонний паспорт. Термін його дії становитиме 4 роки.

Водночас, звичайні біометричні паспорти не скасовують візи для виїзду до країн ЄС. Подорожувати до держав шенгенської зони без віз із використанням біометричного паспорту громадяни України зможуть лише після прийняття Європейською Комісією висновку про виконання Україною усіх критеріїв та після прийняття Радою ЄС і європейським парламентом рішення про вилучення України з переліку держав із візовим режимом в’їзду та включення України до переліку країн, громадяни яких не потребують віз для короткострокових (до 90 днів) поїздок до держав-учасниць Шенгенської угоди.

   Довідка :

Новий біометричний паспорт (бланк із чіпом) обійдеться в 261 грн (15 євро за курсом на 29.12.2014) + держмито (170 грн) + вартість реєстраційних послуг (87,15 грн). Усього 518 грн 15 коп.

Прискорена процедура (7 днів) оформляється за подвійною ставкою мита та реєстраційних послуг, за тієї ж вартості бланку (261 + 340 + 174,3 = 775,3 грн).

Переглядів - 167
Обласні новини

вологість:

тиск:

вітер: