Верховинці викликатимуть швидку допомогу через диспетчера в Івано-Франківську
Верховинці викликатимуть швидку допомогу через диспетчера в Івано-Франківську
05-06-2013
Здоров'я

  Медична реформа, яка відбувається в Україні викликає чимало розмов і занепокоєння серед населення. Верховинський район не є винятком.
 Особливо суперечливим є реформування швидкої та невідкладної медичної допомоги, адже згідно нового законодавства, для прикладу, на території Прикарпаття буде створено єдину диспетчерську, яка буде приймати вхідні дзвінки з усіх районів області. Наприклад, житель Красника телефонуватиме вже не у Верховину, а до Івано-Франківська. Його виклик там будуть реєструвати і вже звідти вишукувати і направляти найближчу машину швидкої допомоги по виклику.
    В ідеалі таке реформування має надати одинаковий доступ до цієї галузі як жителям міст так і сільському населенню.
    Лікарі і населення занепокоєні, чи буде створено достатній контроль за новою системою. За словами експертів, невеликі підрозділи контролювати набагато легше. Занепокоєння викликає і те, що у трьох пілотних областях, Вінницькій, Київській та Донецькій, де розпочинали реформу швидкої допомоги, вона не отримала результатів. Побачити, як реально працює в нових умовах швидка допомога, неможливо.
    Центральна оперативна диспетчерська у вищезгаданих пілотних регіонах не дала очікуваних результатів. Чи виправдає себе медична реформа, зараз говорити важко. Лікарі однозначні в одному – будь-які зміни виправдані тільки тоді, коли вони добре обдумані. І головне зараз – не зруйнувати ту систему, яка працює, яка приносить людям користь. Адже за кожним дзвінком на службу „103” – життя людини. А це значить, реформу потрібно провести так, щоб пересічні мешканці чи міста, чи села, не відчули жодних незручностей.

Переглядів - 178
Обласні новини

вологість:

тиск:

вітер: