Верховинська Дземброня увійшла у п'ятірку найкращих місць для зимового релаксу
Верховинська Дземброня увійшла у п'ятірку найкращих місць для зимового релаксу
01-02-2015
Цікаве

Цієї зими в Україні стартував другий сезон проекту Знайдено в Україні, мета якого - розповісти про незвідані місця нашої країни і підтримати внутрішній туризм. Команда в особі поетеси Лали Тарапакіної, журналіста Максима Щербакова і фотографів Олега Кирієнко і Олександра Котенка проїхали 5 тисяч кілометрів і відвідали більше двадцяти місць, щоб дослідити кращі місця для зимового відпочинку та розповісти про них українцям.

На основі цього проекту vogue.ua вибрав п'ять цікавих і красивих місць, куди можна поїхати на День Святого Валентина або будь-який довгий вікенд, пише  Корреспондент.

Дземброня, Івано-Франківська область

Високогірний карпатське селище Дземброня, в якому живе всього 300 осіб - підходяще місце для того, щоб втекти від цивілізації. Всі, хто тут побував, в один голос твердять: Дземброня - місце особливе. В 20 столітті за натхненням сюди приїжджали відомі українці Леся Українка, Василь Стефаник і Сергій Параджанов. Вважається, що саме тут Параджанов задумав свій фільм "Тіні забутих предків".

Сьогодні в мальовничій Дземброні, оточеній з усіх боків горами, проводяться майстер-класи для художників-пейзажистів - гори тут особливо красиві. "Це найбільш правильне і недороге місце в Карпатах, після якого залишається тільки зізнатися в любові до своєї країни. Приїжджайте хоча б раз", - ділиться враженнями поетеса Лала

Сьогодні Дземброня - центр зеленого туризму: сюди вабить прозоре гірське повітря, ліси і полонини, також тут знаходиться гора Піп Іван, третя за висотою в Україні. При цьому важливо, що трекінгові маршрути тут середньої складності, тому підійдуть навіть початківцям мандрівникам.

Але їдуть в Дземброню не тільки любителі походів і ті, хто перебуває в пошуку натхнення; ті, хто прагне глибше пізнати і зрозуміти українську культуру, також приїжджають в Дземброню - в селі, в якому живе всього лише 300 осіб, дбайливо ставляться до традицій і звичаїв. В тому числі, і гастрономічним: команда "Виявилено в Україні" дуже хвалить варення з чорниці та морошки, яке готують місцеві господині.Тарапакіна.

Переглядів - 175
Обласні новини

вологість:

тиск:

вітер: