У Франківську презентували книгу гуцульської новелістики Іванни Стеф'юк (ФОТО)
У Франківську презентували книгу гуцульської новелістики Іванни Стеф'юк (ФОТО)
13-02-2015
Літературна Скриня

 

У Франківську презентували книгу гуцульської новелістики Іванни Стеф'юк (ФОТО)
Книга прози "За руку з гостем", яка є спільним проектом видавництв "Букрек" (Чернівці) та "Золота Пектораль" (Тернопілля), розгортає перед читачами «нехитрі, здебільшого гуцульські житейські сюжети, що позбавлені надуманості, відкриті і щирі, як гірське село, але... як подані!" – пише у передмові до книги письменник Василь Шкурган.

На презентації звучали уривки гуцульської і негуцульської прози Іванки Стеф'юк, а також театральні мелодекламації родинної замальовки. Більшість прозових творів молодої письменниці, які ввійшли в книгу "За руку з гостем", написані діалектною мовою і відображають карпатський світ крізь призму художнього світовідчування. Гуцульська складова прози Іванни Стеф'юк – не просто художній прийом чи спроба зацікавити читача карпатським колоритом. Це ядро її творчого та життєвого світогляду, адже письменниця виховувалася у селах Кобаки та Шепіт на Косівщині, тож із дитинства увібрала в себе гуцульський космос.

Авторка акцентує на тому, що книга "За руку з гостем" - "це довіра до цього світу тим, хто її буде читати", а також зазначає, що письменник має бути щирим перед собою, власною творчістю та читачами.Приємною несподіванкою для гостей презентації був музичний опус: бард Тарас Квітик під гітару виконав пісні на поетичні твори Іванки Стеф'юк та власні слова. 

Переглядів - 159
Обласні новини

вологість:

тиск:

вітер: