ВШАНУЄМО світлу ПАМ'ЯТЬ невинних жертв радянського терору...
ВШАНУЄМО світлу ПАМ'ЯТЬ невинних жертв радянського терору...
27-02-2015
Політика

 

Список осіб з України, розстріляних у Сандармоху з 27 жовтня по 4 листопада 1937 року...
Сандармох є місцем масового розстрілу 1111 в'язнів так званого «Першого соловецького етапу». Серед них — видатні майстри культури, інтелігенція, вчені, державні діячі, священнослужителі з України та багатьох республік екс-СРСР.

У цьому списку наведено українців і вихідців з України, які відбували покарання в Соловецькому таборі та були розстріляні у період з 27 жовтня до 4 листопада 1937 року під Медвежегорськом (містечко в теперішній Республіці Карелія на березі Онежського озера, адміністративний центр будівництва Біломоро-Балтійського каналу).

Усі розстріляні були пізніше реабілітовані й визнані жертвами сталінського терору.

Перший список був наведений на сторінках газети «День» у рамках року «Списку Сандармоху», проголошеного газетою в 2012 році з нагоди 75 річниці Соловецьких розстрілів.

Окрім коротких біографічних даних у списку наводяться номери архівних справ усіх згаданих тут осіб та архіви, в яких ці справи зберігаються.

Другий список був наведений на сторінках "Радіо Свобода" публіцистом і дослідником Сергієм Шевченком. Усі прізвища й біографічні відомості взято зі «Списків Сандармоху», а також з інших архівних матеріалів, опублікованих у 2-томному науково-документальному виданні «Остання адреса. Розстріли соловецьких в'язнів з України у 1937–1938 роках», що побачило світ 2003 року в Києві з ініціативи та під егідою Служби безпеки України й Інституту політичних і етнонаціональних досліджень Національної академії наук України.

Переглядів - 164
Обласні новини

вологість:

тиск:

вітер: