У Косівському музеї провели чайну церемонію
28-09-2017

 
Веб-ресурс започаткували косівські волонтери Станіслав Михайлюк та Тарас Пасимок. Даний проект має на меті популяризацію пішохідного туризму в Карпатах та Україні. З таємницями проведення чайної церемонії присутніх ознайомив один із засновників проекту «МапаКосів», журналіст та мандрівник Тарас Пасимок. Допомагала йому колишня студентка КІПДМ ЛНАМ Марія Турянська – дівчина, яка три роки поспіль перемагає в конкурсі на кращий дизайн обкладинок для відомої чайної ферми у китайській провінції ЮньНань, а тому також добре знає тонкощі чайної церемонії.
Під час презентації всі охочі мали можливість послухати розповіді Тараса про китайські чайні традиції та спробувати білий чай з порцелянових гайваней і піал, а також легендарних ісіньських глиняних чайників. Гості дізналися секрети неповторного смаку цього напою: яку воду слід використовувати, скільки разів можна заварювати та з якого посуду пити справжній китайський чай.
Організатор презентації Тарас Пасимок також поділився враженнями про свою нещодавню місячну мандрівку Карпатами, озерами та містами України. Досвідом мандрівництва за кордоном поділився ще один учасник заходу – косівчанин Олександр Бондаренко. Він побував на найвищих вершинах Європи – горі Казбек в Грузії та МонБлан у Франції. Розповіді мандрівника супроводжувалися яскравими фото та відеоматеріалами.
Такий незвичний захід організатори присвятили Міжнародному Дню туризму в Україні, а також шостій річниці існування волонтерського проекту «МапаКосів».
Приємною несподіванкою для музейників стали подарунки від проекту Тараса “Підпільна чайна” – елітний китайський зелений чай Те Гуань Інь, а також нова топографічна карта Косівського району, яка нещодавно побачила світ також завдяки старанням учасників проекту «МапаКосів».
 
На завершення презентації Тарас та Олександр виконали спільну музичну композицію на справжніх гуцульських інструментах – сопілці та дримбі.

27.09.17
Шановні Верховинці!

Запрошую учасників бойових дій та патріотів України до дієвої співпраці щодо комплектування військових частин та підрозділів ВДВ (Високомобільних десантних військ), спецпризначенців (Сил Спеціальних Операцій) та морської піхоти чоловіками готовими не словами, а конкретними діями захистити український народ, державну незалежність, та територіальну цілісність і європейський вибір українців.
 
детальніше
27.09.17
На Косівщині школярі відновлюють забуте мистецтво (ВІДЕО)

 Селище Кути здавна було центром керамічного виробництва, де існувала потужна школа гончарного промислу. Однак цей мистецький осередок занепав; зараз залишилося лише трохи зразків керамічних виробів, які, за словами фахівців, мають неповторне обличчя.Кому ж, як не підростаючому поколінню, відновлювати забуті традиції? Тому у творчих майстернях художньої школи вже кілька місяців навчають традиційній орнаментиці кутської кераміки, пишуть Версії з посиланням на  ТРК “Карпати”.

детальніше
27.09.17
В Карпатах зніматимуть зимову казку про середньовічне містечко

 Кінокомпанія "Казка Продакшн" спільно з курортом "Буковель" проводять кастинг для зйомок фільму-казки "Тільки Диво".Про це повідомляє прес-служба ТК "Буковель".У ТК "Буковель", в приміщенні розважального центру "Бука", з 30.09.17 р. до 03.10.17 р. відбудеться кастинг та кінопроби для зйомок художнього костюмованого фільму-фентезі "Тільки Диво". Зйомки фільму відбуватимуться у 2017- 2018 роках на території ТК "Буковель", де постануть декорації казкового середньовічного містечка."Тільки Диво" – це масштабне видовищне зимове фентезі, яке пропагує сімейні цінності, красу та любов.

детальніше
26.09.17
Якщо не фінансово, то хоч неупереджено

Наша гуцульська земля і люди, які живуть на цій землі, – найкращі у світі, але чомусь так сталося, що ці люди, такі завзяті й талановиті, не можуть жити нормально, використовуючи плоди своєї праці собі на благо. Чому це так? Відповідей на це запитання буде багато, і всі вони, в тій чи іншій мірі, міститимуть у собі якесь пояснення. Але, на мій погляд, очевидним є те, що наша влада знизу до верху не дуже має бажання проявляти якесь зацікавлення у змінах на краще. Річ у цій статті піде про Красницьку громаду, яка, насправді, багато на що заслуговує, 
але нічого майже не отримує.
 
детальніше
26.09.17
Топ-15 Найкращих українських новинок!"Гуцульська Столиця"107.4FM Вересень 2017+Відео

15  LatexFauna - Лайм
14  Аня  Добриднєва -Між Нами
13  Arturro Mass - Тримай мою руку
12  Nazar FRANK - До Неба
11  O.Torvald - L.V.
10  Zavala and Kondurakiy - Літо
09  Аркадій Войтюк - I  love You
08  Сергій Бабкін - Де  Би  Я
 
детальніше
26.09.17
У неділю, 24 вересня на площі Ринок відбувся фестиваль «День Верховинщини в м. Івано-Франківську».

На площі Ринок була розгорнута святкова виставка-продаж виробів декоративно-ужиткового мистецтва, вишивки, ткацтва, кушнірства, бісероплетіння, писанкарства та інших видів народного гуцульського мистецтва. А туристичні садиби пропонували  франківцям тури вихідного дня і запрошували усіх бажаючих на відпочинок до столиці Гуцульщини – Верховини. 
На фестивалі  діяла гуцульська кухня та видовищні майстер-класи зі вдягання гуцульської княгині, уміння танцювати «Гуцулку» й інші.
 
детальніше
25.09.17
«Криворівня» – книга під такою назвою днями побачила світ у верховинському видавництві «Гуцульщина».

«Криворівня» –
книга під такою назвою  днями побачила світ 
у верховинському видавництві «Гуцульщина». 
Її автор – Василь Зеленчук, заступник директора 
Криворівнянської ЗОШ І-ІІІ ст. ім. М. Грушевського
 
Видання складається із трьох розділів: «Освіта і вчительство», «Культурна спадщина» та «Сільська медицина», і щедро проілюстроване світлинами із архіву автора.
– Ідея написати книжку про Криворівню виникла десь у 1995 році, – зізнається Василь Миколайович. – Відтоді я збирав матеріали, спогади, фотографії.
детальніше
25.09.17
Відкрито пам’ятник Патріарху Київському і всієї Руси-України Володимиру (Романюку)

  В місті Косові відкрито пам’ятник нашому краянину, видатному релігійному діячеві сучасності, одному із засновників незалежної Православної Церкви в Україні, богослову, дисиденту та великому українському патріоту, який за свої переконання багато років провів у радянських таборах – Святійшому Патріарху Київському і всієї Руси-України Володимиру (Романюку) (1925-1995).

детальніше
25.09.17
Реформа освіти розпочалася. Із Кривополя

У селі відкрили дитсадок і перекрили приміщення школи, яка першою у районі стала навчально-виховним комплексом. Обидві важливі події урочисто відзначили
 
Спочатку відбулася лінійка біля оновленої школи. Останнього літнього місяця дві будівельні бригади працювали, щоби встигнути звести додаткове мансардне приміщення, а це п’ять кімнат, та замінити старі дахові конструкції новими і накрити їх металопрофілем до початку навчального року. І їм це вдалося. Лише деякі, завершальні штрихи цієї реконструкції виконували уже під час навчального процесу.
 
детальніше
Обласні новини

вологість:

тиск:

вітер: