Франківський лікар представив Україну у США
13-09-2017

Роман Фіщук — лікар-отоларинголог, асистент кафедри отоларингологїі Івано-Франківського національного медуніверситету, випускник безлічі міжнародних навчальних програм та член міжнародних медорганізацій – нещодавно повернувся з чергового стажування у США.

В інтернаціональній групі він був єдиним лікарем, який представляв Україну.

Це був практичний семінар з хірургії вуха і основи черепа. За словами Романа, на програму він потрапив не з першого разу, оскільки пройти суворий відбір було не так просто.

Медик розповідає, що учасники були здебільшого зі Сполучених Штатів, також із Бразилії, Мексики, Китаю та інших країн. Всі вони — молоді лікарі з досвідом проведення оперативних втручань. Втім, приїхали поглибити свої знання, адже іноді в операційній доводиться реагувати на нестандартні ситуації й тоді приходить розуміння, що бракує вмінь і сміливості застосувати ту чи іншу техніку, знайти і втілити доречне рішення.

«Викладачі, ментори показують, як можна зробити саме в таких ситуаціях, враховуючи важливий нюанс, що все — задля безпеки пацієнта», — розповідає Роман.

Цікаво, що співвідношення учасників і вчителів було один до одного. Це була і робота в лабораторії, і, безпосередньо, з матеріалом, щоби покращити навики, а вже наступного дня піти в операційну виконувати свою роботу ще якісніше.

Роман Фіщук порівнює рівень підготовки спеціалістів у США та українських фахівців і зауважує деякі відмінності.

«У них багато чому можна навчитися. Є деяка різниця між рівнем підготовки спеціалістів зі США та нашими. Якщо людина у лабораторії вчиться на справжньому матеріалі, то це суттєво, навіть якщо друкують на 3D принтерах чи роблять з пластику у навчальних цілях. Щоби максимально бути готовим до того, що може трапитись в операційній – умови в яких ти вчишся мають бути максимально наближені до реальних. А це можливо лише в тому випадку, якщо є доступ до матеріалу, який є найбільш схожий до справжнього. У нас з цим важко, бо це не врегульовано юридично».

За кордоном люди вносять у заповіт пункт про те, що після їх смерті вони дозволяють використовувати їх тіло для навчання в лікарні, в університеті чи ще десь. Наше законодавство поки не практикує трансплантації частин тіла померлих людей. За кордоном воно врегульовано, але дорого. Саме тому навчання коштує тисячі євро. А в нас не вистачає саме практичного навчання, йдеться на сайті вишу.

«Я задоволений, що мав змогу взяти участь в цьому практичному семінарі. Отримані знання можу застосовувати на практиці і ділитися ними зі своїми колегами». 

джерело http://www.galka.if.ua/frankivskiy-likar-predstaviv-ukrayinu-na-stazhuvanni-u-ssha/

13.09.17
Юрія Дерев'янка внесли до бази "Миротворця"

Народного депутата звинувачують у незаконному перетині державного кордону, нападі на прикордонників та маніпулюванні "суспільно значущою інформацією".

Нагадаємо, 10 вересня народний депутат від Прикарпаття Юрій Дерев'янко разом із екс-очільником Одеської ОДА Міхеїлом Саакашвілі проривався через кордон.

 

детальніше
11.09.17
ВІЙСЬКОВІ ЗБОРИ РЕЗЕРВІСТІВ

5 вересня 2017 року у Верховинському районному військовому комісаріаті відбулася чергова відправка резервістів оперативного резерву на навчальний збір. ІЛЮК Андрій з смт. Верховина на протязі місяця буде вдосконалювати свою фахову майстерність та військову підготовку щоб у разі потреби бути спроможним виконати поставлені завдання у складі тої бригади, до  якої  він належить перебуваючи в оперативному резерві. Дякую за патріотизм, розуміння та активну громадську позицію. 
В Україні продовжується набір на військову службу за контрактом. Нагадуємо, що в цьому році суттєво збільшено грошове забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України:
- військовослужбовець за контрактом отримує від 7 тис. грн. і більше (командир відділення – 8034грн.)
 
детальніше
11.09.17
Прикарпаття й далі в лідерах захворюваності на кір

Прикарпаття з Одещина залишаються в лідерах за кількістю хворих на кір.

Чому так – з’ясовували журналісти 402 каналу. 

ВІДЕО: "402 КАНАЛ"

детальніше
08.09.17
Продовжується цикл радіопрограм «Духовні перлини Гуцульщини».

 Продовжується цикл радіопрограм «Духовні перлини Гуцульщини». У неділю, 10вересня, в рамках програми про історію церкви Покрови Пресвятої Богородиці с.Красник автор і ведучий Іван Гречук спілкуватиметься з настоятелем храму отцем Юрієм Мануляком та його дружиною їмостю Уляною. 

     Ефір о 15.00 з повтором о 21.10. Приємного прослуховування!

 

детальніше
07.09.17
Прикарпатські спортсмени змагаються за ліцензію на Зимові Олімпійські ігри

В австрійському місті Штампс прикарпатські стрибуни на лижах з трампліна Віталій Калініченко та Євген Марусяк проходять навчально-тренувальний збір з підготовки до Континентального Кубку світу.

По його завершенні спортсмени з понад двадцяти країн світу, а це більше ста учасників, серед яких і наші краяни, з 9 по10 вересня, візьмуть участь у боротьбі за залікові бали. 

Успішний результат спортсменів дасть змогу поборотися за ліцензію на ХХІІІ Зимові Олімпійські ігри, які пройдуть у місті Пхьончхан (Республіка Корея) у 2018 році.

 

детальніше
07.09.17
В суботу, 9 вересня на радіо «Гуцульська столиця» в радіопрограмі «Чудодійні образи» буде представлена розповідь про чудотворну ікону «Скоропослушниця».

На Святій Горі Афон, яка здавна є уділом Пресвятої Владичиці Богородиці, є чимало святинь, серед яких чудотворна ікона Божої Матері «Скоропослушниця» або «Найчутливіша». Знаходиться вона в монастирі, що зветься «Дохаріу» або «Дохіар». «Дохіон» грецькою мовою означає і якусь посудину, і затишне житло, і монастирську палату, в якій зберігаються різні речі, потрібні для життя обителі; дохіаром же на Святій Горі називають палатного, який відає майном.
  В суботу, 9 вересня на радіо «Гуцульська столиця» в радіопрограмі «Чудодійні образи» буде представлена розповідь про чудотворну ікону «Скоропослушниця». Ефір о 15.00 з повтором о 21.10.
детальніше
05.09.17
Згадати все: 24 -тий Гуцульський Міжнародний Фестиваль м. Коломия

ДВА ГРАН-ПРІ — у верховинців
Королівка зустріла наших митців неймовірною спекою. Приїхавши в село на околицях Коломиї, з перших хвилин наші люди зіткнулися з дивовижними метаморфозами та парадоксами. Спочатку поліцейський ніяк не міг показати нашому водієві місце паркування, а через деякий час знайшов для нашого автобуса місце на кінному пасовиську. Коли ж усі рушили до головної сцени, перше, що кидалося в очі – втомлені дівчатка в постолах, кожушках, у віночках, які тримали квіти в руках обабіч дороги і, в принципі, мали б посміхатися і вітати гостей фестивалю, але діти, простоявши під пекучим сонцем, просто фізично уже не могли робити нічого подібного. 
 
детальніше
05.09.17
Ровесник волі, сценарист і депутат

«Майбутнє України – за молодими лідерами», – впевнений Костянтин Ванджурак
Багато з нас народилися у великі християнські свята. Але є й такі люди, які можуть похвалитися, що святкують день народження зі всією Україною – у День незалежності. Серед таких перспективних молодих людей краю, хоч і не зовсім ровесник країни, 24 серпня своє 20-ліття відзначив Костянтин ВАНДЖУРАК зі Стаїща. 
Чим живе людина, народжена у день найбільшого національного свята, і чи впливає на нього спільна дата народження з рідною країною. Про це, і не тільки, ми розмовляємо з Костянтином.
 
детальніше
05.09.17
Гвинтокрильний шум, над Ільцями

 Вже кілька днів над селом Ільці та над прилеглими селами чути шум гвинтокрилів, які то здійснюють посадку на стадіоні села, то кружляють над горами. 
     Як розповів радіо «Гуцульсьска столиця» командир військової частини з Александрії, льотчик першого класу Руслан Петрович Яковлєв на Верховинщині проходять навчання пілотів Національної Гвардії України. 
 До польотів у горах допускаються військові льотчики, які пройшли п’ятирічну підготовку в рівнинній місцевості. Цей період є дуже важливий в підготовці льотного складу. В минулому році при подібній підготовці було проведено приземлення гвинтокрила на найвищій горі Українських Карпат Говерлі та встановлено на ній Державний Прапор України
детальніше
Обласні новини

вологість:

тиск:

вітер: