Кому вигідно війну називати тероризмом?
18-07-2014

 

Помилково встановлений діагноз може призвести не лише до ускладнень здоров’я, але й до смерті пацієнта.

Так само має значення юридична кваліфікація подій – #АТО чи війна, адже на них розповсюджується абсолютно різне законодавство, учасники подій мають різний правовий статус, різні права та несуть різну відповідальність.

 Є декілька держав, які будуть мати пряму вигоду, якщо нинішні події в Україні кваліфікувати саме як #тероризм, а не як зовнішню агресію.

Перша у цьому списку Російська Федерація.

Якщо на території України зараз діють терористичні організації, то суб’єктом кримінальної відповідальності стають учасники цих організацій, тобто звичайні виконавці-шістки.

Ні про яку міжнародну відповідальність Росії в особі її керівників не буде йтися. Переслідувати терористів будемо змушені самотужки, а Росія, завдяки невизначеності окремих положень міжнародних конвенцій, зможе навіть не видавати своїх громадян-терористів.

Що ж до агресії, то сучасне міжнародне право містить норми про ведення воєнних дій та передбачає відповідальність перед міжнародними судовими інстанціями за їх порушення.

Ці норми кодифіковані, зокрема, у Гаазькій конвенції про звичаї і закони суходільної війни, декількох Женевських конвенціях про захист жертв війни та інших міжнародних документах.

Норми міжнародного права, що врегульовують порядок ведення війни, застосовуються й тоді, коли війну агресором не оголошено. Більше того, відсутність офіційного оголошення війни є обтяжливою обставиною, що підвищує відповідальність.

Визнання подій на Сході України війною, зобов’яже воюючі сторони дотримуватись законів та звичаїв ведення війни.

Приміром, наші солдати, які захоплені російськими бойовиками, будуть користуватись правами військовополонених, що передбачено міжнародним правом, а не мати статус заручників терористів.

Різниця хоча б у тому, що полоненим зобов’язані надавати медичну допомогу, праця військовополонених не може мати відношення до військових дій, тобто бути направленою проти України, та повинна оплачуватись.

Військовополоненого зобов’язані утримувати – годувати, надавати медичну допомогу, а у разі тяжкого фізичного стану, переправляти на батьківщину.

Воююча держава, яка захопила полонених, зобов’язана створити інформаційну службу та надавати на запит інформацію щодо кожного полоненого.

Терористи, як ви розумієте, нікому нічого не зобов’язані. Відповідальність за військовополонених несе #держава, бійці якої захопили їх у полон.

У цієї держави юридично можна вимагати компенсацію за працю полоненого та завдану його здоров’ю шкоду. Натомість юридичної перспективи вимагати такої компенсації від терористів немає.

Крім того, міжнародним правом чітко встановлені правила поведінки воюючих сторін – заборонено жорстоке поводження з військовополоненими та цивільним населенням.

Забороняється атакувати чи бомбардувати незахищені міста, селища, будівлі.

Встановлений обов’язок нападаючої сторони попереджувати про бомбардування.

Забороняється грабувати захоплені населені пункти.

Встановлені заборони на руйнуванні історичних об’єктів та таких, що мають високу культурну цінність.

Якщо юридично зараз визнати агресію з боку Росії, те, що фактично й відбувається, то стає очевидним грубе порушення з боку Росії законів та звичаїв війни, які встановлені нормами міжнародного права.

Таким чином Україна, ратифікувавши Римський Статут, отримує право звертатись до Міжнародного Кримінального #Суд (МКС). Юрисдикція суду розповсюджується на такі злочини: геноцид, злочини проти людяності та військові злочини.

Зверніть увагу, що тероризму у переліку немає. Суд має право розглядати справу, якщо злочин вчинено громадянином країни-учасниці МКС або на території країни-учасниці МКС.

Також, у зв’язку з порушенням Росією, як воюючою стороною, законів та звичаїв війни, може бути створено міжнародний військовий трибунал.

Такий трибунал створюється у структурі ООН або міжнародним договором, або резолюцією Радбезу #ООН . У новітній історії вже були створені такі трибунали по Югославії та Руанді.

Якщо ж погоджуємось з тим, що на Сході України зараз відбувається АТО, а не захист від зовнішньої військової агресії, то втрачаємо навіть гіпотетичну можливість притягнення до відповідальності керівництво #РФ, компенсації збитків за зруйновані об’єкти цивільної інфраструктури, і, головне, українські військовополонені, цивільне населення не зможуть користуватись захистом норм міжнародного права, як жертви війни.

Також, говорити на біле чорне, тобто називати війну тероризмом вигідно країнам-гарантам нашої безпеки за Будапештським меморандумом.

Нагадаю, це – Російська Федерація, Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії і Сполучені Штати Америки. Ці країни гарантували повагу до територіальної цілісності України та захист від актів зовнішньої агресії.

Якщо на території української держави просто орудують терористичні організації, то за Будапештським меморандумом Україні ніхто нічого не винен, адже агресії немає, зовні ніхто на її територію не посягає.

Тобто "тероризм" в Україні береже їхнє міжнародне реноме та убезпечує від можливих до них претензій з боку України за невиконання зобов’язань.

На жаль, Україні помилковий діагноз у виді "тероризму" лише шкодить. Адже не використовуються повною мірою військові стратегії та ресурс, які у правовому полі допускаються лише за умови агресії.

Приміром, так і не вводиться воєнний стан. Якщо розвивати ще й цю тему, то з’ясується, що декому і в Україні вигідно війну називати тероризмом.

Натомість, за цими свідомим помилками, Україна втрачає життя своїх синів та вирішальний і невідновний ресурс війни – час.

Анна Маляр 

18.07.14
Фонд нагородив кращих учнів Верховинщини

В Верховині відбулось нагородження школярів — переможців районних, обласних та всеукраїнських конкурсів і олімпіад. За досягнення в навчанні благодійний Фонд Юрія Дерев'янка відзначив 5 переможців предметних олімпіад та 2 спортсменів. Також одноразові грошові заохочення отримали п'ять педагогів та двоє тренерів. "Цьогоріч, порівняно з минулим роком, в Верховинському районі зросла кількість переможців шкільних олімпіад. А особливо активні діти у спорті. В нас є переможці всеукраїнських спортивних турнірів та змагань. Призерам бажаю, щоб ви стали прикладом для інших учнів, щоб ті вас наслідували", — відзначив Микола Зузанський, заступник голови Фонду.

детальніше
17.07.14
Danke Frau Ribbentrop — українці розкритикували Меркель

У понеділок, 14 липня, на фейсбуці Меркель користувачі залишали тисячі коментарів з фразою Danke Frau Ribbentrop (Дякуємо, фрау Ріббентроп). Інтернет-акція почалася після того, як глава німецького уряду після телефонної розмови з Володимиром Путіним виступила за відновлення прямого діалогу української влади з сепаратистами.

детальніше
17.07.14
Американські санкції обвалили російський рубль

Курс рубля на американському позабіржовому ринку впав на максимум за два тижні після новин про санкції США проти низки російських компаній і банків

детальніше
16.07.14
Україна очолила рейтинг країн за кількістю повернень продукції з Росії

40 раз українським постачальникам в першому півріччі довелося повертати призначені для Росії продовольчі товари

Про це свідчать дані Россільгоспнагляду, пише газета "Капитал".

За даними відомства, з січня по липень по 14 партій повернули до Німеччини і Молдови, по 9 - у Литву і Нідерланди, 8 - у Польщу, 6 - до Угорщини, по 5 - в Латвію, Італію, Швецію та по 3 - в Австрію , Бельгію, Францію, Китай, Сербію. Два випадки повернення зафіксовано за датською продукції.

детальніше
16.07.14
Фальстарт свідомості Кольорова епопея з мостом заходить в глухий кут?

Донедавна центральний міст у Верховині, майже, нікого не цікавив, принаймні, його перила, що там перила у порівнянні з асфальтним покриттям, яке щодня викликає емоції у водіїв та пішоходів. Але не так давно його пофарбували у жовто-блакитний і тут настав зоряний час цієї дорожньої конструкції. Якщо роками його взагалі не фарбували, то за не цілий місяць, перила мосту вже почали другий раз перефарбовувати –  вдруге тепер у блакитно-жовтий.

детальніше
15.07.14
Цитата тижня

Я теж вважаю себе націоналістом, але разом з тим вважаю, що патріотом України і навіть українським націоналістом може бути не лише етнічний українець, але й людина іншої національності, яка народилася, живе і працює в Україні, дбає про її інтереси та виступає за її справжню незалежність. Мене цікавить не лише культурна, але й політична українська нація, а до її складу входять люди різних національностей.

Сашко Положинський, гурт ТАРТАК

детальніше
14.07.14
У Луганську триває вогонь.

У Луганську зранку тривають бої, громадян закликають уникати району автовокзалу.

"До 3-х годин ночі йшли бої, терористи лупили з "Градів". Потім усе стихло", - зазначив Твіттер-користувач Lugansk News Today.

детальніше
14.07.14
ЧС-2014. Фінал. Німеччина - Аргентина 1:0. Німеччина стає чотириразовим Чемпіоном Світу

Німеччина і Аргентина зустрічалися між собою 22 рази, якщо рахувати зустрічі за участю збірних ФРН і НДР. Двічі ці збірні грали між собою у фіналах Чемпіонатів світу. Нагадаємо, у 1986-му році в Мексиці перемога дісталася аргентинцям, але вже через чотири роки збірна ФРН взяла реванш у південноамериканських кривдників, перемігши в Римі з рахунком 1:0.

детальніше
14.07.14
Наша наймузичніша новинка літа!

Наша наймузичніша новинка літа!

 НАСТЯ КЛИМ : Прем'єра пісні - "Я чекаю тебе"

сл. Ніни Дівіль, муз. Володимира Домшинського

аранжування м. Київ,

звукозапис Василь Михайлович, м. Івано-Франківськ.   

 

 

 

детальніше
Обласні новини

вологість:

тиск:

вітер: