Радились гуцули
27-06-2014

У  Надвірній відбулося спільне засідання ради Всеукраїнського товариства «Гуцульщина» та Асоціації органів місцевого самоврядування регіону Гуцульщини (районні ради – Верховинська, Вижницька, Коломийська, Косівська, Надвірнянська, Путильська, Рахівська; міські ради – Коломийська і Яремчанська). В його роботі брав участь голова Івано-Франківської ОДА Андрій Троценко.
При розгляді питання «Про проведення ХХІІ Міжнародного гуцульського фестивалю» було заслухано виступи голів Надвірнянських: райради і райдержадміністрації Василя Поповича та Михайла Іваночка, голови Всеукраїнського товариства «Гуцульщина» Дмитра Ватаманюка й інших учасників засідання. Підтримано рішення органів Надвірнянської влади про підготовку і проведення чергового Гуцульського фестивалю 14-15 вересня цього року у місті Надвірна. Дату його проведення може бути перенесено хіба що при виникненні надзвичайних подій в країні. Наступний ХХІІІ Міжнародний гуцульський фестиваль відбудеться, згідно рішення з’їзду Всеукраїнського товариства Гуцульщина, в 2015 році у Рахові на Закарпатті.
Тривалий час у засобах масової інформації, у владних кабінетах і серед простолюду ведеться мова про вдосконалення територіального устрою країни – укрупнення районів і сільських рад. Тому жваво обговорювалось на засіданні питання « Роль та місце органів місцевого самоврядування регіону Гуцульщини у зв’язку з наближенням адміністративно-територіальної реформи в Україні». Доповідачі, голова Асоціації органів місцевого самоврядування регіону Гуцульщини Ярослав Кікінчук та директор Відділення Філія Гуцульщина НДІ українознавства Петро Шкрібляк¸й інші виступаючі наголошували на обхідності врахувати при здійсненні майбутньої територіальної реформи особливості гірських населених пунктів розпорошеності селянських господарств у горах. Складності рельєфу, бездоріжжя. Аби добре вивчити дану проблему, завчасно попередити небажання перекоси реформи в регіоні Гуцульщини, вирішили: із залученням визнаних науковців вищих навчальних закладів і практиків сусідніх областей провести у серпні в Надвірній науково-практичну конференцію; відстоювання інтересів гуцулів з даної проблеми у Кабміні і Верховній Раді України, делеговано: від Асоціації – голову Путильської районної ради Андрія Дутчака, від товариства «Гуцульщина» – члена ради Ярослава Кікінчука.
На засіданні розглянули питання «Про стан доріг у Карпатському регіоні» та підтримали звернення Верховинської районної ради з приводу забезпечення раціонального і ефективного використання лісових ресурсів в інтересах місцевих громад; про внесення змін у Податковий Кодекс України з метою зменшення орендної плати за використання полонин; про внесення змін у регіональну програму будівництва Міні-Гес у Карпатах, зокрема тимчасово зупинити спорудження на річках Верховинського району.
Підтримано ініціативу товариства «Гуцульщина» і журналу «Ґражда» про здійснення надзвичайно складного, але дуже потрібного інтелектуального проекту – підготувати і видати Гуцульську енциклопедію (3-4 томи), аби для прийдешніх поколінь систематизувати й видрукувати якнайбільший масив інформації і знань про наш рідний край та його людей, про традиції, матеріальну і духовну культуру гуцулів.

 

                Леся Ватаманюк-Клим

 

 

 

 

26.06.14
Біля посольства Росії в Празі заспівали пісню про Путіна і назвали його вбивцею

Небайдужі чехи разом з українцями пройшли ходою від будівлі чеського уряду у Празі до посольства Росії у Чехії.

Кілька десятків людей з українською символікою і плакатами з написами «Зупиніть Путіна, збережіть демократію», закликали чеську владу не бути байдужими до подій в Україні, пеередає Еспресо.TV, з посиланням на Радіо свобода.

Акцію "За вашу і нашу свободу" організували через соціальні мережі. Протягом всього часу демонстрантів супроводжувала поліція.

детальніше
23.06.14
Таланти Гуцульщини!Поезія щирої душі!Ірина Капак-Ігнатюк

 Ірина Ігнатюк-Капак - літературний справжній вибух цього року на гуцульських просторах.

Ії поезія примушує  думати, вірити, відчувати, переживати, надіятись.

 Щирі та правдиві слова пронизуть все тіло заставляють його нераз здригнутися! Сльози не скупі, не витиснуті, а справжні. Читаючи ці вірші,хочеться жити,хочеться творити добро і просто бути людиною!!! 

 

детальніше
23.06.14
Духовний оберіг для поколінь(фоторепортаж)

Серед розмаїття православних святинь Верховинщини засяяла золотими куполами ще одна новозбудована церква в селі Замагора

У красу храму вкладена душа парафіян, прихожан, адже саме вони стали ініціаторами спорудження нової церкви. Будівельні роботи розпочалися у 2010 році. Здійснювали його досвідчені майстри з села Голови під керівництвом Михайла Парижняка. На їхньому рахунку це вже дев’ятнадцята духовна споруда. Багато сил, ентузіазму і наполегливості в цю справу вклав житель села Андрій Сухарчук, якому громада довірила бути керівником і організатором будівництва. А ще допомагала щира віра в Бога

детальніше
22.06.14
ТОП-15 найкращих українських новинок за червень

Слухайте на 101 7 FM чи шукайте в інтернеті

15. Тріо S-Klass – Мамо, не плач

14. Злата Огневіч – Моя Мелодія

13. Грані – Не зі мною

12. Seen Trick feat Greeny – Не довіряй нікому

11. Тріо S-Klass – Соколята (В.Хурсенко кавер)

10. Uno-Andrea – Доле моя

09. Дзідзьо та VovaZiLvova – Павук

детальніше
21.06.14
Сьогодні прикарпатських військових у зону АТО не відправлятимуть

Обласний військовий комісар Ігор Павлюк зазначив, що 5 батальйон територіальної оборони Прикарпаття на Схід сьогодні не поїде.

 Нагадаємо, нещодавно з’явилась інформація, що 21 червня  батальйон Прикарпаття відправляється в зону АТО.

Проте зараз військовий комісар спростовує інформацію і переконує, що військові нікуди не поїдуть, адже не зовсім споряджені, повідомляє кореспондент «Бліц-Інфо».

детальніше
21.06.14
Обласна Рада оборони утворила Координаційний Центр швидкого реагування для надання допомоги бійцям з Прикарпаття, які служать у зоні АТО.

"БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД ОБОРОНИ ПРИКАРПАТТЯ"

КООРДИНАЦІЙНОГО ЦЕНТРУ ШВИДКОГО РЕАГУВАННЯ

в Івано-Франківській області.

вiд 16.06.2014

детальніше
20.06.14
Сімферопольцю у російському паспорті вказали місце народження на Островах Кука

Сімферопольцю у російському паспорті вказали місце народження на Островах Кука

У паспортному столі пояснили такий казус чистою випадковістю і пообіцяли все виправити.

детальніше
20.06.14
Люба-Параскевія Стринадюк: «Я не стидаюся бути собою, бути гуцулкою із Замаґури у Львові»

На початку цього року у Львівській літературній агенції «Піраміда» побачила світ книга Люби-Параскевії Стринадюк, уродженки Замагори, котра живе і працює у Львові.  «У нас, гуцулів» – це не лише дебютна книга гуцульської прози нашої землячки, це, я вважаю, – нове явище у гуцульській літературі.

До книги входять дві повісті – «А кємуєш, єк то було» й «У нас, гуцулів», які написано українською мовою, а діалоги – гуцульською. «Оповідь українською літературною мовою і гуцульською говіркою вибудовує ніби два паралельні світи, які однак, переплітаючись, творять дивну гармонію», – вважає перекладачка Наталя Іваничук. Більше того, ця книга «роздягає» душу догола, наближує до самого себе, до Неба, до Любові.

детальніше
20.06.14
Роману Болехівському – 50!

Зрілість, якщо вона мудра – найясніша пора життя. Декан Верховинської греко-католицької церкви Роман Болехівський увійшов у цю пору, як у теплі життєдайні води. Намивалася, як золотий пісок, духовна мудрість. Вона гармонійно впліталася у напружені будні досвіду. Так із року в рік вигранювалась на очах парафіян, усіх верховинців постать священика, до якого, як до потужного магніту, тягнулися люди.

детальніше
Обласні новини

вологість:

тиск:

вітер: